top of page

HERBAFARM ŞİFALI BİTKİLER BAHÇESİ

Yeşile doyacağınız bir deneyim

HerbaFarm Ekolojik Çiftlik, 2006 yılında, Türkiye’nin Muğla ili Bodrum ilçesi, Yalıkavak - Gökçebel dağlarında 17 dönümlük, doğal yapısı bozulmamış, ekolojik çeşitlilik açısından zengin bir arazide, permakültür ve organik tarım prensipleriyle Fitoterapi Uzmanı Eczacı Meltem Kurtsan tarafından kuruldu.

Doğal, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam hayalini gerçekleştirmek üzere yola çıkan Meltem Kurtsan, araziye ayak bastığında karşılaştığı doğanın zenginliğinden büyülendi. Eczacılık eğitimi sırasında öğrendiği onlarca çeşit şifalı bitkinin kendiliğinden yetiştiğini gördü. Arazide doğal olarak var olan keçiboynuzu, defne, sakız, sarı kantaron, laden, çeşit çeşit kekikler, karabaş, adaçayı, hayıt, böğürtlen, ölmez çiçek ve daha nicelerinin yanına, çeşitliliği destekleyecek, Bodrum florasına uygun diğer şifalı bitkileri de ekledi. 16 yıl boyunca süren yoğun bilgi birikimi, emek ve alın teri ile, 100’den fazla tıbbi ve aromatik bitkiyi içeren HerbaFarm Şifalı Bitkiler Bahçesi 2022 yılında doğa severlerin ziyaretine açıldı.

Doğayı korumanın ve doğal yöntemlerle şifalanmanın önemini her geçen gün daha iyi anladığımız günümüzde bu bahçeyi gezerek tıbbi ve aromatik bitkileri daha yakından tanıyacak ve onların sağlığımıza olan olumlu etkileri hakkında bilgiler alabileceksiniz.

 

Keyifli gezmeler dileklerimizle…

 

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

BİTKİ KİTAPÇIĞI

 

HerbaFarm Bitkileri

İLETİŞİM

Ali Karatay Karayalçın

+90 532 233 30 60

Papatya çiçekleri
bottom of page