top of page
dog_aromatherapy_2.png

HAYVANLAR İÇİN AROMATERAPİ

ONLINE EĞİTİM

Eğitim, teorik ders videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 2 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağlarla yapılan bütünsel tedavi yöntemi olan aromaterapi, cilt, solunum, sindirim sorunları üzerindeki etkilerinin yanı sıra duygusal sorunlarda basit, pratik, etkili ve doğal çözümler sunar. Aromaterapi, koku alma duyuları insanlardan daha güçlü olan hayvanlar üzerinde, doğru uçucu yağlar, uygun kullanım oranları ve doğru yöntemlerle yapıldığında iyileştirici etkilere sahiptir. 

Özellikle köpek ve kedilerinin sağlığını sürdürmek, hastalıklarına doğal yollardan çare bulmak ve bakımlarını güvenli yollarla yapmak isteyen hayvan dostlarını ve doğal yöntemleri tedavilerinde kullanmak isteyen tüm veterinerleri Online Eğitim Platformu'muzda, Hayvanlar için Aromaterapi Eğitimi’ne bekliyoruz.

Eğitmenlerimiz Klinik Aromaterapist Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan ve veteriner teknisyeni, NAHA sertifikalı Aromaterapist, Zoofarmakognozi Uygulayıcısı, Hayvanlarda Masaj Terapisti, Bermaga Farm & Northwest School of Animal Massage kurucusu Joan Sorita.

 

Joan Sorita'nın sunumunda Türkçe altyazı bulunmaktadır.

Kimler Katılabilir

Özellikle köpeklerdeki aromaterapi uygulamalarını öğrenmek isteyen Veteriner Hekimler ve hayvan dostları

Eğitim İçeriği

  • Hayvanlarda Kullanımı Güvenli 20 Uçucu Yağ Monografı

  • 8 Hidrosol Monografı

  • 10 Taşıyıcı Yağ Monografı

  • Uygulama Yöntemleri

  • Karışım Oluşturma Teknikleri

  • Güvenlik

  • Hayvanlarda görülen yaygın sorunlar: pire, kene, anksiyete, hiperaktivite, uykusuzluk, yorgunluk, taşıt tutması, alerjiler, yara bakımı, yanıklar, kas ve eklem sorunları, kulak enfeksiyonları, cilt ve tüy sorunları, sindirim problemleri, üriner sistem hastalıkları, soğuk algınlığı

  • Aromaterapötik çözüm önerileri

  • Bilimsel çalışmalar

  • Vaka çalışmaları

Eğitim Kiti

Eğitim kiti, eğitimde profilleri verilen 12 adet uçucu yağ, 3 adet hidrosol ve 3 adet sabit yağı içerir.

Eğitim kiti isteğe bağlı olarak aşağıdaki SATIN AL linkinden sipariş verilebilir.

Eğitim Kit İçeriği: 

Uçucu Yağlar: Akgünlük (5ml), Fesleğen (5ml), Itır (5ml), Misk Adaçayı (5ml), Mercanköşk (5ml), Niaouli (5ml), Ölmezçiçek (1ml), Sedir (5ml), Tıbbi Lavanta (5ml), Tıbbi Nane (5ml), Ylang Ylang (5ml), Zencefil (5ml)

 

Hidrosoller: Gül (100ml), Lavanta (100ml), Tıbbi Papatya (250ml)

 

Sabit Yağlar: Aynısefa (30ml), Hint Yağı (30ml), Sarı Kantaron (30ml)

aromatherapy_12.png

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Aromaterapiye Giriş Eğitimi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

joan_sorita_2.png

Joan Sorita
NAHA Aromaterapist & Hayvanlarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitmeni
Veteriner Teknisyeni, Zoofarmakognozi Uygulayıcısı, Masaj Terapisti 
Bermaga Farm (Montesano Wa, USA) & Northwest School of Animal Massage Kurucusu 

Joan Sorita, uzun yıllar hayvanlarda aromaterapi uygulamaları üzerine çalışmış veteriner teknisyeni ve NAHA sertifikalı aromaterapisttir. 2001 yılında Lola Michelin ile birlikte Northwest School of Animal Massage’ı (www.nwsam.com ) kurmuş olup halen Animals Aromatic Science Bölümü’nü yönetmektedir. Joan Sorita, Montesano’da bulunan Bermaga Farm’ın kurucusudur. Bermaga Farm’da hayvanlar için aromaterapi çalışmaları yapmakta, çiftlikte ürettikleri bitkiler ile aromaterapi ürünleri üretmekte ve eğitimler vermektedir.

Online Eğitim Bedeli:

3.500 TL - KDV dahil

Eğitim Kiti Bedeli:

2.500 TL - KDV dahil

Hayvanlar için Aromaterapi Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Hayvanlar için Aromaterapi Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak kayıt formunu doldurup formdaki ödeme linkinden ödemenizi yapabilirsiniz.

 

- Eğitim notlarını içeren eğitim kitapçığı pdf olarak indirilebilecektir. 

- Eğitim videoları, eğitimin satın alındığı tarihten itibaren 2 hafta süreyle izlemeye açık olacaktır. Bu sürenin sonunda, videolara erişim sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır. 

- Eğitimi tamamlayan katılımcıların Katılım Belgesi otomatik olarak sistem tarafından oluşturulmaktadır. Online platformda profil bölümüne tıklayarak pdf formatta indirilebilecektir.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr  adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

horse_aromatherapy_2.png
bottom of page