top of page
naha_level_2.png

NAHA LEVEL 2 SERTİFİKALI

level_2_badge.png

PROFESYONEL AROMATERAPİST EĞİTİMİ 

ONLINE

LEVEL 2 EĞİTİMİ FİYAT - 20.000 TL 

LEVEL 1 EĞİTİMİ FİYAT - 20.000 TL 

LEVEL 1 ve LEVEL 2 EĞİTİMİ AVANTAJLI FİYAT - 35.000 TL

LEVEL 1 + LEVEL 2 + LEVEL 3 EĞİTİMİ AVANTAJLI FİYAT - 50.000 TL

Eğitim, teorik ders videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 4 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır.

Aromaterapi, bitkilerin yaprağı, çiçeği, kökü, tohumu gibi çeşitli bölümlerinden elde edilen uçucu yağlar ile fiziksel, duygusal ve zihinsel iyileşmeyi sağlayan tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Merkezi ABD’de bulunan NAHA (The National Association for Holistic Aromatherapy); Aromaterapi Eğitimi’ne dünya çapında standart getirmeyi amaç edinmiş, binlerce üyesi olan bir dernektir. HerbaFarm Akademi, NAHA Sertifikalı Aromaterapi Eğitimi vermeye yetkili okuldur.

 

NAHA Level 2 Sertifikalı Profesyonel Aromaterapist Eğitimi’nde, NAHA aromaterapi eğitim standardına uygun eğitim konuları katılımcılara aktarılmaktadır. HerbaFarm Akademi, Uzm. Eczacı Meltem Kurtsan liderliğinde, Farmakognost Prof. Dr. Bilge Şener, Dr. Kıvılcım Kayabalı ve Kimyager Sevda Doğan’dan oluşan uzman eğitmen kadrosunun sunumları ile hazırlanan eğitimi Aromaterapist adayları ile buluşturmaktadır.

Kimler Katılabilir

NAHA Level 1 Sertifikalı Aromaterapist Eğitimi'ni tamamlayan tüm katılımcılar, NAHA Level 2 Sertifikalı Profesyonel Aromaterapist Eğitimi'ne kayıt olabilirler. 

Level 1 & Level 2 eğitim paket fiyatından yararlanarak kayıt yapan öğrencilerimiz, Level 1 eğitimi sonrası, Level 2 eğitimine devam edebilirler. Eğitim ödevlerinin tamamı (Level 1 için 5 vaka çalışması ve Level 2 için 5 vaka çalışması & araştırma yazısı) Level 2 eğitimi sonrası teslim edilebilir.

Eğitim Kitabı

Level 2 eğitim kitabı iki ayrı cilt olarak hazırlanmıştır. Online eğitim platformunda, e-kitap formatında (basılamaz pdf ) bilgisayara indirilebilmektedir. 

 

Basılı eğitim kitabı, isteğe bağlı olarak aşağıdaki SATIN AL linkinden sipariş verilebilir.

NAHA Level 2 Sertifikalı Profesyonel Aromaterapist Eğitimi'nde katılımcıların sorumlu olduğu tüm konular eğitim kitabında yer almaktadır. Eğitim sırasında anlatılan sunumlar ayrıca paylaşılmayacaktır.

Eğitim Kiti

Eğitim kiti, eğitimde profilleri verilen 25 adet uçucu yağı içerir.

Eğitim kiti isteğe bağlı olarak aşağıdaki SATIN AL linkinden sipariş verilebilir.

Eğitim Kit İçeriği: Bergamot (5ml), Civanperçemi (1ml), Eucalyptus citriodora (5ml), Eucalyptus radiata (5ml), Gül (1ml), Havuç Tohumu (5ml), Karabaşotu (5ml), Karanfil (5ml), Kekik (5ml), Kışyeşili (5ml), Kişniş (5ml), Melez Lavanta (5ml), Melisa (1ml), Mercanköşk (5ml), Mersin (5ml), Mür (2ml), Niaouli (5ml), Portakal Çiçeği (1ml), Ravintsara (5ml), Salvia officinalis (5ml), Salvia triloba (5ml), Sandal (1ml), Sedir (5ml), Turunç Yaprağı (5ml), Zufa otu (5ml).

Sertifikasyon Süreci

Eğitimin tamamlanmasının ardından, katılımcıların 5 ay içerisinde 5 adet vaka çalışması ve aromaterapi konusunda 5-10 sayfa uzunluğunda araştırma yazısı hazırlayarak HerbaFarm Akademi'ye e-posta ile rapor formatında sunmaları gerekmektedir. Vaka çalışmaları ve araştırma yazısının hazırlanışı, literatür tarama eğitimde detaylı olarak anlatılmaktadır.


Vaka çalışmaları ve araştırma yazısı, HerbaFarm Akademi tarafından değerlendirildikten ve başarılı bulunduktan sonra katılımcılara Level 2 sınav soruları e-posta ile iletilecek ve cevapların 2 gün içerisinde gönderilmesi beklenecektir. 


Tüm bu aşamalar tamamlandıktan sonra NAHA Level 2 Sertifikalı Profesyonel Aromaterapist Eğitimi'nin tamamlandığını gösteren Katılım Belgesi dijital olarak (pdf formatta) e-posta ile iletilecektir.


NAHA üyelik işlemleri, NAHA’nın web sitesinden gerçekleştirilmektedir. NAHA Level 2 yıllık üyelik bedeli, 2023 yılı için 125 USD'dır. Katılımcılar, HerbaFarm Akademi Katılım Belgesi'ni, NAHA websitesine yükleyerek uluslararası geçerliliği olan NAHA Level 2 Profesyonel Aromaterapist Sertifikasını alabileceklerdir. NAHA Sertifikasyon süreci hakkında detaylı bilgi eğitimde verilmektedir.

Eğitim İçeriği

​Prof. Dr. Bilge Şener, Farmakognost

 • Botanik İsimlendirme

 • Temel Taksonomi

 • Bitki Aleminin Sınıflandırılması

 • Gymnospermler ve Angiospermler

 • Pinaceae ve Cupressaceae Familyaları

 • Yaygın İsimlerine Göre Uçucu Yağların Listesi

Dr. Kıvılcım Kayabalı, NöroAkademi Kurucusu

 • Anatomi & Fizyoloji
  Hücre
  Kas İskelet Sistemi
  Lenfatik Sistem

       Bağışıklık Sistemi

       Solunum Sistemi

 

 • Aromaterapi & Deri
  Derinin Fonksiyonu
  Yara İyileşmesi ve Doku Onarımı
  Dermal Mikrobiyom
  Cilt ve Yaşlanma Prosesi

       Yaygın Deri Hastalıkları

Kimyager Sevda Doğan

 • İleri Kimya
  Kimyasal Ailelere Özgü Çay Karışımları

  Monoterpenler
  Seskiterpenler
  Monoterpen Alkoller
  Seskiterpen Alkoller
  Aldehitler ve Ketonlar 
  Fenoller ve Fenilpropanoidler
  Eterler ve Esterler

       Laktonlar ve Furanokumarinler

Uzm. Kimyager Melike Tekin

       Sabit Yağların Kimyası

       Sabit Yağlarda Kalite
       Lipidler ve Deri

       Transepidermal Su Kaybı ve Doğal Nemlendirme

       Yağda Çözünen Vitaminler ve Besin Öğeleri

       Tokoferoller

       Vitamin A ve Beta-Karoten

       Vitamin D ve Lesitin

       Yağ Asitleri

       Fitosteroller

       Squalene

HerbaFarm Akademi Dr. Kıvılcım Kayabalı

​Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan, NAHA Bölge Direktörü

 

 • Botanik Özelllikler
  Okaliptüs Türleri: Eucalyptus citriodora, Eucalyptus dives, Eucalyptus polybractea, Eucalyptus radiata, Eucalyptus stageriana

      Lavanta Türleri: Lavandula latifolia, Lavandula            stoechas, Lavandula x intermedia

      Adaçayı Türleri: Salvia officinalis, Salvia                        lavandulifolia, Salvia apiana, Salvia triloba

 • Morfolojik Özellikler
  Portakal Çiçeği ve Turunç

 • Biyokimyasal Özellikler
  Biberiye Kemotipleri

       Kekik Kemotipleri​

 • Uçucu Yağ Monografları

       Ballıbabagiller

       Oğul otu

       Mercanköşk

       Züfaotu

       Burseraceae

       Elemi,

       Mür

       Çamgiller

       Sedir

       Defnegiller

       Ravintsara

       Fundagiller

       Kışyeşili

       Gülgiller

       Gül

       Hamamelidaceae

       Sığla

       Maydanozgiller

       Havuç tohumu

       Kişniş

       Mersingiller

       Karanfil

       Mersin

       Niaouli

       Papatyagiller

       Civanperçemi

       Santalaceae

       Sandal

       Turunçgiller

       Bergamot, Neroli, Turunç

 • Sabit Yağ Monografları

       Argan

       Aspir

       Ayçiçeği
       Hindistan Cevizi
       Hodan
       Jojoba

       Kayısı Çekirdeği Yağı
       Kuşburnu Çekirdeği

       Nar Çekirdeği
       Neem
       Susam      
       Tamanu 

       Tatlı Badem Yağı

       Üzüm Çekirdeği

       Zeytinyağı 

     

 • Aromaterapi Uygulama Yöntemleri

       Nemlendiriciler: Krem ve Losyonlar

       Ovmalar

       Killer

naha_level_2.jpeg

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

HerbaFarm Akademi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Farmakognost Prof. Dr. Bilge Şener

Farmakognost Prof. Dr. Bilge Şener

 

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Prof. Dr. Bilge Şener, yine Ankara Üniversitesi’nde Farmakognozi alanında Doktor ünvanını almıştır.

1987 yılında Profesör olan Prof. Şener, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Kurucusudur; Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyon ve komisyonların başkanlık ve üyeliklerini, Avrupa Farmakopesi Türkiye Delegasyonu, Sağlık Bakanlığı İlaç Ruhsatlandırma ve Bilimsel Danışma Komisyonları Üyeliği görevlerini de ifa etmiştir.

 

Prof. Dr. Bilge Şener, 1986-1988 yılları arasında misafir öğretim üyesi olarak ABD – The Pennsylvania State University- Kimya Bölümünde araştırmalar yapmıştır.

Biyoaktif doğal bileşiklerin tespiti ve doğal madde kimyası ile ilgili konularda ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri, derlemeleri, ulusal ve uluslararası kuruluşların desteklediği projeleri, kongre bildirileri bulunmaktadır.

Çok sayıda kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunan Prof. Dr. Bilge Şener, ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelerde yer almıştır.

Prof. Dr. Bilge Şener, halen International Center for Chemical and Biological Sciences-University of Karachi ’ de doktora programlarına katkı sağlamaya devam etmektedir.

HerbaFarm Akademi Dr. Kıvılcım Kayabalı

Dr. Kıvılcım Kayabalı

Dr. Kıvılcım Kayabalı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Bakırköy Devlet Hastanesi kadrosunda hekim olarak hizmet verdikten sonra ilaç sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldı.

1999 yılında ilaç ve sağlık sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS (Pharma Tailor Made Services) firmasını kurdu. PTMS, hekimlere, eczacılara ve ilaç sektörüne yönelik çok sayıda konferans, eğitim programı, dijital proje ve kampanya gerçekleştirdi.

Dr. Kıvılcım Kayabalı, 2012 yılından itibaren dünyanın ilk nöromarketing firmasının Türkiye temsilcisi ve akredite eğitmeni ve Nöromarketing Business and Science Association üyesi oldu. Nörobilim ve pazarlamayı buluşturan ‘neuroromap’ modelini aktaran workshop’lar düzenledi.

2018’de Bezmialem Üniversitesi’nde düzenlenen Klinik Aromaterapi Eğitimi’ni, 2019 yılında Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği hipnoz eğitimini tamamladı, Fonksiyonel Tıp Akademisi eğitimlerine katıldı. 2010 yılından itibaren hekimlere yönelik eğitim programları düzenleyen Dr. Kayabalı Prof. Dr. Suat Gezgin’in editörlüğünde 2020 yılında yayınlanan ‘Sağlık İletişimden Geçer’ kitabında ‘Hekim Hasta İlişkilerinde Nörobilim’ bölümünü yazdı.

Dr. Kıvılcım Kayabalı Bilgi Üniversitesi YGM ve Hamburg Media School’un eğitmenidir, birçok farklı sektöre Nörobilim ve İkna, Nörobilim ile Zihinsel Dönüşüm başlıklı eğitimler vermektedir. 2018 yılından itibaren HerbaFarm Akademi’nin düzenlediği programlarda eğitmen olarak katkı sunmaktadır.

HerbaFarm Akademi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Kimyager Sevda Doğan

Kimyager Sevda Doğan

Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Lisans Bölümü mezunudur. Harvard Business School ve George Washington Üniversiteleri’nden Liderlik, Yalın Üretim, Proje ve Kaynak Yönetimi konularında uzmanlık sertifikalarına sahiptir.

 

Üniversiteden mezun olduktan sonra  5 yıl Roche İlaç Fabrikası Kalite Kontrol Laboratuvarları’nda çalışmış, daha sonra 23 yıl boyunca Novartis ve Sandoz’da  sırasıyla Kalite Kontrol, Kalite Güvencesi, Üretim, Fabrika Yönetimi, Yeni Fabrika kurulumu Proje Yöneticiliği, Teknik Operasyonlar Direktörlüğü gibi üst düzey yönetici pozisyonlarda görev almış ve 2013 yılında Abdi İbrahim Teknik Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda kurumsal hayattan ayrılarak emekli olmuştur.

 

2014 yılından itibaren Eliksir İlaç, Gıda, Sağlık, Kozmetik Ürünleri ve Danışmanlık Firması’nın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmakta olup ilaç, gıda takviyeleri ve kozmetik sektörlerine tesis kurulumu, formülasyon, kalite sistemleri, GMP ve ISO standartları konularında anahtar teslim proje yönetimi ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

2014 yılından itibaren Doğal Kozmetik ve Aromaterapi ile ilgilenmekte olup Bezmialem Üniversitesi başta olmak üzere, The Essential Oil Institute, AromaHead Institute ve Tisserand Institute sertifika programlarına katılmış olup International NAHA (National Association for Holistic Aromatherapy) sertifikasına sahiptir.

 

Ayrıca Formula Botanica ve International College of Holistic Studies ve Chemists Corner Doğal Kozmetik Formülasyonu, Organik Cilt Ürünleri ve Anti-Ageing Kozmetik konularında sertifikalara sahiptir.

melike_tekin_edited.jpg

MSc Kimyager Melike Tekin

Afyon Kocatepe Üniversitesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi, önlisans; Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya, lisans; Bezmialem Vakıf Üniversitesi Farmakognozi ve Doğal Ürünler Kimyası, yüksek lisans mezunudur. 


Gıda analiz laboratuvarlarının çeşitli departmanlarında çalıştıktan sonra doğal ve sağlıklı yaşama olan ilgisi sebebiyle tarımsal üretim konularına yönlendi. Buğday Derneği’nin TaTuTa organizasyonu vesilesiyle yolu HerbaFarm Ekolojik Çiftliği ile kesişti. Gönüllü olarak başladığı HerbaFarm Ekolojik Çiftliği'nde 2018 yılından beri çalışmaktadır.
 

HerbaFarm Akademi'de, Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürütmekte; Aromaterapi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler alanlarında sürekli aldığı eğitimler ile öğrenmeye ve öğretmeye katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

NAHA Üyeliğinin Avantajları

Dünya çapında geçerli NAHA Aromaterapist sertifikasına sahip olma,  NAHA’nın oluşturduğu eğitim standartlarına uygun eğitimleri tamamlayarak aromaterapi konusunda uzmanlaşma, dünyada aynı standartta eğitimi tamamlamış binlerce aromaterapistin üye olduğu ağa dahil olma, NAHA’nın düzenlediği webinarlara ve üyelere özel tanımlanan fırsatlar ile aromaterapi kongre/seminer/gezi/fuar etkinliklerine katılma, üyelere özel hazırlanan NAHA e-journal ve kitapçıklar ile aromaterapi alanında dünyadaki güncel gelişmeler ve yapılan ar-ge çalışmalarından haberdar olma, aromaterapi temelli iş kurma, doğal kozmetik ürünleri geliştirme, kendi markasını yaratmak isteyen girişimcilere doğru, etkin ve güvenilir bilgilere erişim imkanı.

NAHA Üyeliğinin Devamlılığı

NAHA Aromaterapist sertifikasının geçerliliğini koruması için üyeliğin her yıl yenilenmesi gerekmektedir. NAHA üyeliğinin devamlılığı, NAHA onaylı sertifika alındıktan sonra izleyen yıl içerisinde, akredite bir kuruluştan 10 eğitim kredisi (CEs) toplanmasına bağlıdır. Kredili eğitimler HerbaFarm Akademi tarafından verilmektedir*.


Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi 2 kredi, Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları, Ayurvedik Aromaterapi, Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm ve Yaz İçin Aromaterapi Eğitimleri 1’er kredidir.


Ayrıca bu krediler www.naha.org sitesinden yayınlanan üyeler için ücretsiz webinarlara katılarak da tamamlanabilmektedir. Üyelik yenileme ve kredi tamamlama için gerekli bilgilere;

https://naha.org/membership/renew/ sayfasından ulaşılabilir.​

Level 2 eğitimini tamamlayan katılımcılar, doğrudan NAHA Level 2 üyeliği ve sertifikası için www.naha.org web sitesinden üyelik başvurusu yapabilirler.  Ayrıca Level 1 üyelik başvurusu yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Online Eğitim Bedeli:

20.000 TL - KDV Dahil

Eğitim Kiti Bedeli:

5.200 TL - KDV Dahil

Eğitim Kitabı Bedeli*:
4.250 TL - KDV Dahil

* Eğitim kitabını, sadece eğitime katılan katılımcılar satın alabilirler. 

NAHA Level 2 Sertifikalı Profesyonel Aromaterapist Eğitimi Kayıt ve Ödeme

NAHA Level 2 Sertifikalı Profesyonel Aromaterapist Eğitim ödemesi, yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklanarak açılan sayfadan kredi kartı ile veya aşağıda yer alan banka hesap numarasına havale/eft ile gerçekleştirilebilir.  Kurumsal fatura isteyen katılımcıların fatura bilgilerini kayıt olurken iletmeleri gerekmektedir. 

 

Banka Hesap Bilgisi

Hesap Sahibi: MK Danışmanlık Eğitim Tıbbi Ürünler Ltd Şti

Garanti Bankası Yalıkavak Şubesi

TL IBAN No: TR77 0006 2001 1950 0006 2978 75

 

Eğitim, teorik ders videolarından oluşmaktadır. Eğitim videoları, eğitimin satın alındığı tarihten itibaren 4 hafta süre ile izlemeye açık olacaktır. Bu sürenin sonunda, videolara erişim sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır.

 

Eğitimi tamamlayan katılımcılar ile canlı oturum gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, tanışma ve eğitime ilişkin tüm sorularını canlı oturumda eğitmenlerimize yöneltme imkanı bulabileceklerdir. Canlı oturum tarih ve saati, HerbaFarm Akademi tarafından belirlenerek katılımcılara iletilecektir.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr adresine e-posta yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Image by Khara Woods
bottom of page