top of page
zfito1.jpg

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN FİTOTERAPİ

Çok yakında ONLINE Eğitim platformumuzda!

HEMEN KAYIT OL

Eğitim, teorik ders ve uygulama videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 1 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Fitoterapi, tıbbi bitkilerden hareketle hazırlanan standardize edilmiş bitki kısımları ve bunlardan geliştirilen bitkisel ilaç şekilleri ile yapılan tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Farmakognost Prof. Dr. Bilge Şener ve Fitoterapi Uzmanı Ecz. Meltem Kurtsan ile bitkisel drogların vücut sistemlerindeki etkilerini ve güvenli kullanımlarını detaylı olarak ele alacağımız eğitimimiz tüm doktorlar, eczacılar ve tıbbi bitkilerin şifasından yararlanmak isteyenlerin katılımına açıktır.

Eğitim İçeriği

– Tıbbi bitkilerin tanınması, tıbbi bitkiler ve droglar hakkında bilinmesi gerekenler

– Dünyada ve Türkiye’de Tıbbi Bitkilerin Kullanımı: Geleneksel kullanım, çaylar, ekstreler, gıda takviyeleri, bitkisel ilaçlar

– Tıbbi bitkiler ve bitkisel ürünlerde kalite ve standardizasyon

– Bitkisel ürünlerde güvenli kullanımlar ve ilaç-besin etkileşimleri

 

Sindirim sistemi rahatsızlıkları: Hazımsızlık, şişkinlik, gastrit ve peptik ülser, safra ve karaciğer rahatsızlıkları, kabızlık ve ishal, huzursuz bağırsak sendromu

Tıbbi bitkiler: Adaçayı, Afrika bamyası, Akgünlük, Anason, Bahçe nanesi, Barut ağacı, Beşparmakotu, Biberiye, Böğürtlen, Cadı fındığı, Cehri, Çemenotu, Ceviz, Civanperçemi, Dağçayı, Devedikeni, Eğirotu, Enginar, Fesleğen, Frenk kimyonu, Hatmi, Hintyağı, Kakule, Karahindiba, Karnıyarık otu, Kekik, Keten, Kişniş, Kırlangıç otu, Kudretnarı, Melekotu, Meyankökü, Mürver, Oğulotu, Pelinotu, Ravent, Rezene, Sarısabır, Şevketibostan, Sinameki, Tarçın, Tıbbi papatya, Zencefil, Zerdeçal, Zufaotu

 

Sinir sistemi rahatsızlıkları: Huzursuzluk, ruhsal gerilim, stres ve uyku bozuklukları

Tıbbi bitkiler: Alıç, Anason, Bahçe nanesi, Çarkıfelek, Fesleğen, Ihlamur, Kediotu, Küçük Hindistan cevizi, Lavanta, Oğulotu, Sarı kantaron, Şerbetçiotu, Tıbbi papatya

Jinekolojik rahatsızlıklar: Adet sancıları, menopoz sonrası şikayetler

Tıbbi bitkiler: Adaçayı, Ahududu, Atkuyruğu, Beşparmakotu, Çin geveni, Çin Melekotu, Civanperçemi, Hayıt, Karayılanotu, Kediotu, Kırmızı yonca, Maydanoz, Mersin, Oğulotu, Pelinotu, Rezene, Safran, Şakayık, Şerbetçiotu, Soya fasülyesi, Tıbbi papatya, Zufaotu

Solunum sistemi rahatsızlıkları: Bronşit, öksürük, alerjik rinit, soğuk algınlığı, grip

Tıbbi bitkiler: Adaçayı, Afrika bamyası, Afrika sardunyası, Ahududu, Akgünlük, Anason, Andızotu, Aspir, Ayıpençesi, Bahçe nanesi, Çay ağacı, Çayır kraliçesi, Çuhaçiçeği, Duvar sarmaşığı, Ebegümeci, Ekinezya, Gelincik, Hatmi, Ihlamur, Kekik, Kuşburnu, Limon, Meyankökü, Mürver, Oğulotu, Okaliptüs, Rezene, Sinirliot, Sığırkuyruğu, Sığla ağacı, Söğüt, Tıbbi papatya, Turunç, Tüylü laden, Zencefil, Zerdeçal, Zufaotu

Kalp ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları: Hafif kalp şikayetleri, varis, anemi, hemoroit, yüksek kolesterol

Tıbbi bitkiler: Ahududu, Alıç, Asma, Aspir, Atkestanesi, Cadı fındığı, Isırgan, İzmir kekiği, Limon, Ökseotu, Tıbbi papatya, Yaban mersini

Üriner sistem ile ilgili rahatsızlıklar

Tıbbi bitkiler: Afrika eriği, Atkuyruğu, Ayıüzümü, Ayrıkotu, Frenküzümü, Gilaburi, Huş, Isırgan, Java çayı, Kabak çekirdeği, Karahindiba, Kayışkıran, Maydanoz, Meyankökü, Mısırpüskülü, Ölmezçiçek, Sabal meyvesi, Turna yemişi

Cilt ile ilgili rahatsızlıklar: Egzama, ezik, morluk, yaralar

Tıbbi bitkiler: Aloe vera, Atkestanesi, Ayı üzümü, Aynısafa, Böğürtlen, Cadı fındığı, Çay ağacı, Ceviz, Frenk kimyonu, Gotu kola, Öküzgözü, Saparna, Sarı kantaron, Sinirliot, Tıbbi papatya, Tüylü laden, Yaban mersini, Yasemin, Yoğurtotu, Zufaotu

HerbaFarm Akademi Sağlıklı Yaşam İçin Fitoterapi Eğitimi

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

HerbaFarm Akademi Farmakognost Prof. Dr. Bilge Şener

Farmakognost Prof. Dr. Bilge Şener

 

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Prof. Dr. Bilge Şener, yine Ankara Üniversitesi’nde Farmakognozi alanında Doktor ünvanını almıştır.

1987 yılında Profesör olan Prof. Şener, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Kurucusudur; Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyon ve komisyonların başkanlık ve üyeliklerini, Avrupa Farmakopesi Türkiye Delegasyonu, Sağlık Bakanlığı İlaç Ruhsatlandırma ve Bilimsel  Danışma Komisyonları Üyeliği görevlerini de ifa etmiştir.

 

Prof. Dr. Bilge Şener, 1986-1988 yılları arasında misafir öğretim üyesi olarak ABD – The Pennsylvania State University- Kimya Bölümünde araştırmalar yapmıştır.

Biyoaktif doğal bileşiklerin tespiti ve doğal madde kimyası ile ilgili konularda ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri, derlemeleri, ulusal ve uluslararası kuruluşların desteklediği projeleri, kongre bildirileri bulunmaktadır.

Çok sayıda kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunan Prof. Dr. Bilge Şener, ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelerde yer almıştır.

Prof. Dr. Bilge Şener, halen International Center for Chemical and Biological Sciences-University of Karachi ’ de doktora programlarına katkı sağlamaya devam etmektedir.

Online Eğitim Bedeli:
3.100 TL - KDV dahil

SATIN AL

Sağlıklı Yaşam İçin Fitoterapi Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Sağlıklı Yaşam İçin Fitoterapi Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak online eğitim portalımıza üye olun.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

HerbaFarm Akademi Sağlıklı Yaşam İçin Fitoterapi Eğitimi
bottom of page