top of page
HerbaFarm Akademi Anne ve Çocuk Sağlığında Homeopati Eğitimi

ANNE VE ÇOCUK SAĞLIĞINDA HOMEOPATİ

ONLINE EĞİTİM

Eğitim, teorik ders videosundan oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 1 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Homeopati, herkesin kendine özgü bir sağlık durumu olduğuna inanır ve doğadaki benzer prensipleri, özel biçimlendirilmiş remediler yoluyla en eski tedavi edici yöntemler yardımıyla bütün bedende uyumu ve dengeyi tekrar kurar.

Homeopatinin en çok kullanıldığı alanlardan biri kuşkusuz çocuk hastalıklarıdır. Homeopatik değerlendirmede, her çocuğun özel ve tek olduğu kabul edilir. 

Eğitimde, Homeopat Ecz. Gülnur Günay’dan homeopati ile ilgili temel bilgileri, etki mekanizmasını ve acil remedileri;

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Deniz Üşümüş’den anne adayları ile anneler ve çocuklarda sıklıkla hangi remedilerin kullanıldığını, ana remedilerin nasıl belirlendiği aktarılacaktır.

Eğitim İçeriği

  • Homeopati Nedir?

  • Homeopatiyi Neden Tercih Ederiz?

  • Homeopatide Etki Mekanizması

  • Temel Terimler, Farmakolojik Formlar ve Potentizasyon

  • Acil ve Yapısal Remediler

  • Anne, Anne Adayları ve Bebekler için İlk Remediler

  • Çocuğunuzu Tanımak ve Çocuklarda Yapısal Remedilerin Belirlenmesi

HerbaFarm Akademi Anne ve Çocuk Sağlığında Homeopati Eğitimi

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Ecz. Gülnur Günay

Ecz. Gülnur Günay

1981 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olup 2002 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme Enstitüsü'nde MBA yapmıştır.

 

2012 yılından beri Homeopati ile ilgilenen Günay;

2012'de İsviçre Fribourg’da Şamanik Homeopati Eğitimi'ne katılmış, 2013 yılında Avusturya Eisenstadt'da Salvator Apotheke’de remedilerin hazırlanışlarını laboratuvarda deneyimlemiştir. ​2016-2018 yılları arasında, Medipol Üniversitesi’nde 'Homeopati - Sağlık Çalışanları Eğitimi'ne katılmıştır. 2017 yılından beri European Committee for Homeopathy Derneği’nin her yıl düzenlediği sempozyumlara katılmaktadır.

 

​Proving konusunda birçok çalışmaya katılmış ve Türkiye’ye ait bir çok çalışmada görev almıştır. Kete Birch’ün Türkiye’de düzenlediği Anadolu Siyez Buğdayı Proving'ine katılmış ve bu çalışma remedy yapılmak üzere hazırlanıp Birch tarafından yayınlanmıştır.

​İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Gülnur Günay, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Homeopati Tıp Derneği ve European Committee for Homeopathy Derneği üyesi ve aynı zamanda ECH'in proving subcommittee üyesidir.

HerbaFarm Akademi Uzm. Dr. Deniz Üşümüş

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı,

Homeopat Dr. Deniz Üşümüş​

İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Uzm. Dr. Deniz Üşümüş, yine İstanbul Tıp Fakültesi Yenidoğan Yoğun Bakım Merkezi'nde stajını tamamlamıştır. Nis Tıp Fakültesi'nden "Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını" almış, 2003'ten günümüze sırasıyla; Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, KLINILK Ulus Çocuk Sağlığı Polikliniği ve Acıbadem Maslak Çocuk Hastalıkları Bölümü'nde görev almıştır.

Uzm. Dr. Deniz Üşümüş;

Türkiye Sağlık Bakanlığı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık Denklik Onayı, Yenidoğan Resusitasyon (NRP) Programı, Avrupa Resusitasyon Konseyi (ERC) Kardiyopulmoner Resusitasyon Uygulamaları İleri Yaşam Desteği ve New York Cornell - Yenidoğan Yoğun Bakım Staj lisanslarına sahiptir.

İngilizce ve Sırpça bilen Üşümüş; İstanbul Tabibler Odası, Türk Pediatri Kurumu, Homeopati Tıp Derneği ve European Committee for Homeopathy üyesidir.

Online Eğitim Bedeli:
750 TL - KDV dahil

Anne ve Çocuk Sağlığında Homeopati Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Anne ve Çocuk Sağlığında Homeopati Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak online eğitim portalımıza üye olun.

- Eğitim, teorik ders videosundan oluşmaktadır. Eğitim süresi 2,5 saattir. 

- Eğitim notlarını içeren eğitim kitapçığı pdf olarak indirilebilecektir. 

- Eğitim videoları, eğitimin satın alındığı tarihten itibaren 1 hafta süre ile izlemeye açık olacaktır. Bu sürenin sonunda, videolara erişim sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır.

- Eğitimi tamamlayan katılımcıların Katılım Belgesi otomatik olarak sistem tarafından oluşturulmaktadır. Online platformda profil bölümüne tıklayarak pdf formatta indirilebilecektir.

 

HerbaFarm Akademi, gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

HerbaFarm Akademi Anne ve Çocuk Sağlığında Homeopati Eğitimi
bottom of page