top of page
Image by Antonio Gabola

DOĞAL SAÇ BAKIMI

SAÇ SAĞLIĞI İÇİN AROMATERAPİ EĞİTİMİ

ONLINE EĞİTİM

Eğitim, teorik ders ve uygulama videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 1 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Saçlarımız da cildimiz gibi sağlığımıza gösterdiğimiz özenin bir göstergesidir. Sağlıklı ve kaliteli saçlara sahip olmak, bedensel ve ruhsal açıdan bizi güçlendirir ve mutlu eder.

 

Sağlıklı bir saç için sağlıklı beslenme ile birlikte dış etkenlere karşı saçın ve saç derisinin bakımı gereklidir. Saçlarımız için cilt uygulamalarında olduğu gibi mevsimsel değişikliklere ve saç yapısına bağlı olarak bir saç bakım rutini oluşturmak çok önemlidir.

Bütünsel sağlık uygulamalarında yararlandığımız, uçucu yağlarla yapılan tedavi yöntemi Aromaterapi, saç sağlığında doğru bakım rutinini oluşturmak için bize bilimsel olarak yol gösterir.

 

Doğal Saç Bakımı - Saç Sağlığı için Aromaterapi Eğitimi’nde; saç sağlığınız için kullanmanız gereken doğru ürünleri, sağlıklı ve doğal içerikleri ve aromaterapiyi saç bakım rutininize doğru bir şekilde aktarmayı öğrenebileceksiniz.

 

Eğitim içerisinde yer alan beş modülde; Saçın Yapısı, Saç Sağlığını Etkileyen Faktörler, Saç Sorunları, İdeal Saç Temizliği, Saç

Bakım Ürünleri; Sabun, Şampuan, Saç Boyaları ve Doğal Kına Uygulamaları, Saç Sağlığı İçin Uygun Uçucu ve Sabit Yağlar ile Diğer Hammaddeler; Aromaterapötik Saç Reçeteleri ve Saç Sağlığı Üzerine Yapılmış Olan Bilimsel Çalışmaları katılımcılarımız ile paylaşıyoruz.


Doğal kına uygulaması için konuk üretici videomuz ve sürpriz bir uygulayıcı misafir videosunu da sizler için hazırladık.

 

Eğitimde verilen örnek formülasyonlar ve uygulama videoları ile evinizde kolaylıkla kendi saç ve saç derisi bakım rutininizi oluşturabileceksiniz.

Eğitim İçeriği

 • Saçın Yapısı​

 • Saç Sağlığını Etkileyen Faktörler​

 • Saç Sorunları: Saç Dökülmesi, Kellik, Kepek, Saçın Beyazlaması​

 

Saç Bakım Ürünleri​

 • Saçların Temizlenmesi​

 • Sabun​

 • İdeal Şampuan - Şampuan Formülasyonlarında Kullanılan Doğal - Bileşenler, Doğal Koruyucular, Keratin​

 • Saç Kremi​

 • Saç Şekillendiriciler: Jöle, Sprey, Köpük​

 • Saç Boyaları: Saç Boyası Nasıl Olmalı, Kına, İndigo, Cassia, Sidr ​

 

Sağlıklı Saçlar için Aromaterapi​

 • 16 Uçucu Yağ Monografı: Tıbbi Adaçayı, Misk Adaçayı, Ardıç, Biberiye, Çay Ağacı, Defne, Havuç Tohumu, Itır, Kekik, Tıbbi Lavanta, Limon Çimi, Tıbbi Nane, Tıbbi Papatya, Sedir, Servi, Ylang Ylang​

 • 13 Sabit Yağ Monografı: Argan, Avokado, Tatlı Badem, Buğday Özü, Çörekotu, Defne, Hint Yağı, Hindistan Cevizi, Jojoba, Kayısı Çekirdeği, Kenevir Tohumu, Susam, Tamanu​

 • Bitkiler, Mineraller, Vitaminler: Aloe Vera Jel, At Kuyruğu, Isırgan, Sarımsak, Katran, Kükürt, Vitaminler​

Aromaterapötik Reçeteler​

 • Uçucu Yağlarla Zenginleştirilmiş Şampuan 

 • Saç Durulama Suyu​

 • Saç Serumu​

 • Saç Bakım Yağı​

 • Normal Saçlar için Saç Bakım Maskesi​

 • Kuru, Hasarlı veya İnce Saçlar için Saç Bakım Maskesi​

 • Saç Toniği​


Bilimsel Çalışmalar

 • Literatür Örnekleri​

Banyo Ürünleri

Eğitmen

HerbaFarm Akademi Aromaterapiye Giriş Eğitimi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Online Eğitim Bedeli

1.500 TL - KDV dahil

Saç Sağlığı için Aromaterapi Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Saç Sağlığı için Aromaterapi Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak online eğitim portalımıza üye olun.

- Saç Sağlığı için Aromaterapi Eğitimi, teorik ders ve uygulama videolarından oluşmaktadır.

- Eğitim notlarını içeren eğitim kitapçığı pdf olarak indirilebilecektir. 

- Eğitim videoları, eğitimin satın alındığı tarihten itibaren 1 hafta süreyle izlemeye açık olacaktır. Bu sürenin sonunda, videolara erişim sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır. 

- Eğitimi tamamlayan katılımcıların Katılım Belgesi otomatik olarak sistem tarafından oluşturulmaktadır. Online platformda profil bölümüne tıklayarak pdf formatta indirilebilecektir.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr  adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Düzenli Kuaför Tezgahı
bottom of page