top of page

HERBAFARM HAKKINDA

Doğal, Sağlıklı

ve Sürdürülebilir Bir Yaşam

HerbaFarm, 2006 yılında, Türkiye’nin Muğla ili Bodrum ilçesi, Yalıkavak – Gökçebel dağlarında 17 dönümlük, doğal yapısı bozulmamış, ekolojik çeşitlilik açısından zengin bir arazide Fitoterapi Uzmanı Eczacı Meltem Kurtsan tarafından kurulmuştur.

Arazideki yapılar, Avusturyalı Mimar Georg Driendl ve Mimar And Akman tarafından projelendirilerek Yapı Biyolojisi Enstitüsü gözetiminde, ekolojik yapı ve permakültür prensiplerine uygun olarak doğal malzemeler ile inşa edilmiştir.

 

HerbaFarm, Türkiye’de TATUTA, Dünya’da WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms) hareketine bağlı bir çiftliktir.

HerbaFarm, bugün piyasadaki doğal gıda ve kozmetik ürünleri ve doğal yaşamı destekleyen eğitimleriyle yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde sağlıklı yaşam ile ilgili yol gösterici konumdadır.  

AKADEMİ

HerbaFarm Akademi, doğal ve sağlıklı yaşam ile ilgili eğitim, atölye ve seminerler düzenler. Doğal ve sağlıklı yaşama ilgi duyan herkesi, konularında uzman ulusal ya da uluslararası eğitmenler ile buluşturur.

Konu başlıkları arasında; Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği, Organik Tarım, Aromaterapi, Ayurveda, Naturopati, Doğal Kozmetik, Homeopati, Fitoterapi bulunur.

 

Eğitimleri, HerbaFarm arazisi ile laboratuvarında teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirir. Online eğitim platformu aracılığı ile farklı şehir ve ülkelerden katılımcıların online eğitimlere tüm yıl boyunca katılmasına olanak sağlar.  

 

HerbaFarm Akademi NAHA Sertifikalı Aromaterapist Eğitimi vermeye yetkili okuldur. Merkezi ABD’de bulunan NAHA (The National Association for Holistic Aromatherapy); Aromaterapi Eğitimi’ne dünya çapında standart getirmeyi amaç edinmiş, binlerce üyesi olan bir dernektir. 

DANIŞMANLIK

Wellness Otel Danışmanlığı;

HerbaFarm, ulusal ve uluslararası "wellness" otellere, tıbbi ve aromatik bitkiler, aromaterapi, fitoterapi konularında yeni konsept geliştirme danışmanlık hizmetleri verir. 

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği; 

HerbaFarm, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapmak isteyen üretici adayı çiftçilere, sürecin tüm aşamalarını kapsayan danışmanlık hizmetleri sağlar.  

Doğal Gıda ve Kozmetik Ürün Formülasyonları Geliştirme;

HerbaFarm, doğal, bitkisel ve/veya organik kozmetik ürün gamı oluşturma ve ürün formülasyonları geliştirme; tıbbi ve aromatik bitkiler ile gıda ürünleri geliştirilmesi konularında danışmanlık hizmetleri verir.

ÜRÜNLER

HerbaFarm’da ekolojik tarım ve permakültür prensipleri kullanılarak 

adaçayı, kekik, karabaş otu, melisa, sarı kantaron, biberiye, lavanta, defne, ıtır, aynısefa, nane, fesleğen, ölmez çiçek, tıbbi papatya gibi tıbbi ve aromatik bitkiler; keçiboynuzu, zeytin, incir, nar, greyfurt, mandalina, portakal, armut, kayısı, dut ağaçları, üzüm, çilek gibi meyveler ile mevsimlik sebzeler yetiştirilmektedir.

Arazide tıbbi bitki çayları, bitkisel maserasyon yağları, uçucu yağlar ve keçiboynuzu ürünleri üretimi gerçekleştirilmektedir. 

HerbaFarm Akademi Meltem Kurtsan Ali Karatay Karayalçın

HİKAYEMİZ

Kurucumuz Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan anlatıyor:

 

"Bodrum Yalıkavak dağlarında, doğal florası bozulmamış, içinde tıbbi ve aromatik bitkilerin yetiştiği bir arazi buldum. Sürdürülebilir doğal yaşamı deneyimleyebileceğimiz bu araziye de “HerbaFarm” adını verdim.

 

HerbaFarm markasının özünde, şifalı bitkiler, bitkilerden elde edilen doğal ürünler ve sürdürülebilirlik var. Organik ve permakültür prensipleriyle tıbbi ve aromatik bitkiler, meyve ve sebzeler yetiştirdiğimiz HerbaFarm’da hasatımızı her yıl doğal ve sağlıklı ürünlere dönüştürüyor, HerbaFarm Doğal Ürünler markası ile satışa sunuyoruz.

 

Doğal ve sağlıklı yaşam, bitkilerin şifası konusundaki deneyimlerimizi paylaşmak için ise HerbaFarm Akademi bünyesinde eğitimler vererek, öğrencilerimiz ile birlikte her yıl daha da büyük bir aile oluyoruz."

HerbaFarm Akademi  Uzman Eczacı Meltem Kurtsan Kurucu Ortak

Uzman Eczacı

Meltem Kurtsan

Kurucu Ortak

  • Meltem Kurtsan LinkedIn
HerbaFarm Akademi Aromaterapist Karatay Karayalçın Yönetici Ortak

Aromaterapist

Ali Karatay Karayalçın

Yönetici Ortak

  • Ali Karatay Karayalçın LinkedIn
oya_iyi.jpeg

Kimyager

Oya İyi

Direktör, Sorumlu Müdür

HerbaFarm Akademi  MSc Kimyager Eğitim Koordinatörü

MSc Kimyager

Melike Tekin

Eğitim Koordinatorü

HerbaFarm Akademi Demet Arıöz Proje Yöneticisi

Demet Arıöz

Dijital Proje Yöneticisi

  • Oya Güven İyi LinkedIn
  • Melike Tekin LinkedIn
  • Demet Arıöz LinkedIn
bottom of page