top of page
HerbaFarm Akademi Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi

ÇOCUKLARDA AROMATERAPİ UYGULAMALARI

ONLINE EĞİTİM

Eğitim, teorik ders ve uygulama videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 1 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Aromatik bitkilerin çeşitli bölümlerinden elde edilen uçucu yağların fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı iyileştirmeye yönelik terapötik kullanımı olan Aromaterapi, tamamlayıcı bir tedavi şeklidir.

Aromaterapi, endişeli veya stres altındaki bir çocuğu sakinleştirmeye, huzursuzluğu gidermeye, bulantıyı, ağrıyı azaltmaya ve sağlıklı uykuyu teşvik etmeye yardımcı olarak minik mucizeler yaratabilir.

 

Uçucu yağlar ufacık şişelerinde kilolarca bitkinin özünü barındırırlar. Bu sebeple dikkatli ve özenli kullanımları göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Uçucu yağlar çocuklar için faydalı olsa da, bunların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağını bilmek çok önemlidir.

 

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Fitoterapist-Homeopat-Aromaterapist Uzm. Dr. Ömer Saltan tarafından verilecek “Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi”ne ebeveynleri, anne adaylarını, emzirme dönemindeki anneleri ve konuya ilgi duyan tüm katılımcılarımızı bekliyoruz.

Eğitim İçeriği

  • Fitoterapi ve Aromaterapi Nedir?

  • Uçucu Yağ Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır?

  • Sabit Yağ ve Diğer Bazlar

  • Çocuklarda Uçucu Yağ Kullanımında Genel Güvenlik Önlemleri

  • 2 Yaş Altı Çocuklarda Aromaterapi

  • 2-5 Yaş Arası Çocuklarda Aromaterapi

  • 5-10 Yaş Arası Çocuklarda Aromaterapi

  • Bilimsel Çalışmalar ve Uygulama Örnekleri

HerbaFarm Akademi Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

HerbaFarm Akademi Uzm. Dr. Ömer Saltan

Uzm. Dr. Ömer Saltan​

1972 doğumlu olan Ömer Saltan; ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1996 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2002 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak ihtisasını tamamladı.

2002 tarihinden itibaren çocuk doktoru olarak İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde çalıştıktan sonra 2014 yılında Bahçeşehir’de kendi kliniğini açmıştır.

 

24 yıllık hekimlik kariyerine; Fitoterapi, Homeopati, Gaps Danışmanlığı ve Fonksiyonel Tıp gibi bütüncül ve tamamlayıcı tıp eğitimlerini ekleyerek çok sevdiği çocuklara hastalanmamaları ve sağlıklı büyümeleri için hizmet vermektedir.

 

Ayrıca Bezmialem Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde, Hekim ve Eczacılara Pediatride Fitoterapi ve Aromaterapi dersleri vermektedir.

Online Eğitim Bedeli:
1.900 TL - KDV dahil

Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak online eğitim portalımıza üye olun.

- Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi, teorik ders videosu ve eğitim sunumlarından oluşmaktadır; toplam süre 2 saattir.

- Eğitim sunumları pdf olarak indirilebilecektir. 

- Eğitim videoları, eğitimin satın alındığı tarihten itibaren 1 hafta süreyle izlemeye açık olacaktır. Bu sürenin sonunda, videolara erişim sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır. 

- Eğitimi tamamlayan katılımcıların Katılım Belgesi otomatik olarak sistem tarafından oluşturulmaktadır. Online platformda profil bölümüne tıklayarak pdf formatta indirilebilecektir.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

HerbaFarm Akademi Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi
bottom of page