top of page
HerbaFarm Akademi Çocuklarda Fitoterapi Uygulamaları Eğitimi

ÇOCUKLARDA FİTOTERAPİ UYGULAMALARI

Çok yakında ONLINE Eğitim platformumuzda!

HEMEN KAYIT OL

Eğitim, teorik ders ve uygulama videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 1 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Tıbbi bitki kısımlarının doğrudan ya da farklı kısımlarından hazırlanan terapötik ürünlerin kullanılmasıyla gerçekleştirilen tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olan fitoterapi, çocuklarda hem hastalıkların tedavisinde hem de sağlığın korunmasında başarıyla uygulanmaktadır.

Sentetik ilaçlara göre yan etkisi oldukça az olan şifalı bitkilerin çocuklarda kullanımı daha fazla dikkat ve özen gerektirmektedir. Bilinçli kullanım sağlandığında tedavide başarıları kanıtlanmış olan tıbbi bitkilerin kullanımı daha uygundur.

 

Şifalı bitkilerin bolca bulunduğu ülkemizde bu bitkilerin kullanımının nesilden nesile aktarılarak yaşatılması için çocukların küçük yaşta bu bilince erişmesini sağlamak bizlerin görevidir. Tüm ebeveynleri bu değerli bilgileri öğrenmeye davet ediyoruz.

Eğitim İçeriği

– Neden Fitoterapi?
– Çocuklarda Fitoterapinin Zorlukları
– Çocuklarda Fitoterapötik Ürünler Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
– Önemli Bir Husus: “Doz”
– Fitoterapötik Ürünlerin Çocuklardaki Yan Etkileri
– Kullanılan Başlıca Bitkiler
– Vaka Çalışmalarından Örnekler

HerbaFarm Akademi Çocuklarda Fitoterapi Uygulamaları Eğitimi

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

HerbaFarm Akademi Uzm. Dr. Ömer Saltan

Uzm. Dr. Ömer Saltan Kimdir?

1972 doğumlu olan Ömer Saltan; ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1996 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2002 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak ihtisasını tamamladı.

2002 tarihinden itibaren çocuk doktoru olarak İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde çalıştıktan sonra 2014 yılında Bahçeşehir’de kendi kliniğini açmıştır.

24 yıllık hekimlik kariyerine; Fitoterapi, Homeopati, Gaps Danışmanlığı ve Fonksiyonel Tıp gibi bütüncül ve tamamlayıcı tıp eğitimlerini ekleyerek çok sevdiği çocuklara hastalanmamaları ve sağlıklı büyümeleri için hizmet vermektedir.

Ayrıca Bezmialem Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde, Hekim ve Eczacılara Pediatride Fitoterapi ve Aromaterapi dersleri vermektedir.

Online Eğitim Bedeli:
420 TL - KDV dahil

SATIN AL

Çocuklarda Fitoterapi Uygulamaları Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Çocuklarda Fitoterapi Uygulamaları Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak online eğitim portalımıza üye olun.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

HerbaFarm Akademi Çocuklarda Fitoterapi Uygulamaları Eğitimi
bottom of page