klinik_1.jpg

KLİNİK AROMATERAPİYE GİRİŞ

Çok yakında ONLINE Eğitim platformumuzda!

HEMEN KAYIT OL

Eğitim, teorik ders ve uygulama videolarından oluşmaktadır. Eğitim paketi satın alındıktan sonra videolar 1 hafta süreyle izlemeye açık kalacaktır. 

Aromaterapi, bitkilerin yaprağı, çiçeği, kökü, tohumu gibi çeşitli bölümlerinden elde edilen uçucu yağlar ile fiziksel, duygusal ve zihinsel iyileşmeyi sağlayan tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Klinik Aromaterapi ise, spesifik bir sorunun veya bir tedavinin yan etkisini azaltmak ya da önlemek amacıyla sağlık profesyonelleri tarafından sistemli ve kontrollü uygulanan Aromaterapi yöntemidir. Tıbbi tedaviler sırasında gelişebilen ağrı, stres ve anksiyete, uykusuzluk, mide bulantısı gibi yan etkileri önlemede; cilt üzerinde oluşan lezyonlar ve çeşitli enfeksiyonların giderilmesinde etkilidir.

 

Eğitimde uçucu yağların kullanımı bilimsel makaleler eşliğinde sunulacaktır.

Kimler Katılabilir: Doğanın iyileştirici gücünden faydalanmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Temel eğitim şartı aranmamaktadır. Eczacı, Doktor, Level 1 ve Level 2 Aromaterapistlerin katılımı tavsiye edilmektedir.

Eğitim İçeriği

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Bütüncül – Kozmetik – Klinik Aromaterapi Kavramları
Klinik Aromaterapi Uygulamaları
Uçucu Yağların Bileşimi, Kimyasal Yapılar ve Terapötik Etkileri
Güncel Bilimsel Çalışma ve Makale Örnekleri, Uygulama Sonuçları:
– Tıbbi Lavanta Uçucu Yağının Anksiyete ve Migren Üzerindeki Etkisi
– Bergamot Uçucu Yağının Parasempatik Sistem Aktivitesi ve Kortizol Seviyeleri Üzerindeki Etkisi
– Uyku Problemlerine Yardımcı Koklama Çubuğu Kullanımı
– İnhalasyonun Gebeler Üzerindeki Fiziksel ve Psikolojik Etkileri
– Dört Salvia Türünün Antimikobakteriyel ve Antifungal Aktivitesi
– Hafif – Orta Dereceli Akne Vulgariste %5 Topikal Çay Ağacı Yağı Jelinin Etkinliği
– Interdigital Tinea Pedis’in %25 ve %50 Çay Ağacı Yağı Solüsyonu ile Tedavisi
– Koku Terapisi: Solunum Yolu Patojenlerine Karşı Uçucu Yağları Tanımlayan İnceleme

Dr. Kıvılcım Kayabalı

- Aromaterapinin Fizyolojimiz Üzerine Etkileri
- Aromaterapinin Deri ve Solunum Yolu ile Etkisinin Fizyolojik Prensipleri
- Aromaterapinin Limbik Sistem ve HPA Aksı Üzerine Etkisi ile Stresi Azaltma Konusunda Tedaviye Katkısı
- Güncel Klinik Çalışmalardan Örnekler
- Covid-19 Sonrası Koku Kaybının (Anosmi) Tedavisinde Aromaterapötik Uçucu Yağlar ile Koku Egzersizlerinin Kanıtlanmış Yararları

HerbaFarm Akademi Klinik Aromaterapiye Giriş Eğitimi

Eğitmenler

HerbaFarm Akademi Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

 

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

 

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

 

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

 

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

 

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

HerbaFarm Akademi Dr. Kıvılcım Kayabalı

Dr. Kıvılcım Kayabalı

Dr. Kıvılcım Kayabalı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Bakırköy Devlet Hastanesi kadrosunda hekim olarak hizmet verdikten sonra ilaç sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldı.

1999 yılında ilaç ve sağlık sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS (Pharma Tailor Made Services) firmasını kurdu. PTMS, hekimlere, eczacılara ve ilaç sektörüne yönelik çok sayıda konferans, eğitim programı, dijital proje ve kampanya gerçekleştirdi.

Dr. Kıvılcım Kayabalı, 2012 yılından itibaren dünyanın ilk nöromarketing firmasının Türkiye temsilcisi ve akredite eğitmeni ve Nöromarketing Business and Science Association üyesi oldu. Nörobilim ve pazarlamayı buluşturan ‘neuroromap’ modelini aktaran workshop’lar düzenledi.

2018’de Bezmialem Üniversitesi’nde düzenlenen Klinik Aromaterapi Eğitimi’ni, 2019 yılında Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği hipnoz eğitimini tamamladı, Fonksiyonel Tıp Akademisi eğitimlerine katıldı. 2010 yılından itibaren hekimlere yönelik eğitim programları düzenleyen Dr. Kayabalı Prof. Dr. Suat Gezgin’in editörlüğünde 2020 yılında yayınlanan ‘Sağlık İletişimden Geçer’ kitabında ‘Hekim Hasta İlişkilerinde Nörobilim’ bölümünü yazdı.

Dr. Kıvılcım Kayabalı Bilgi Üniversitesi YGM ve Hamburg Media School’un eğitmenidir, birçok farklı sektöre Nörobilim ve İkna, Nörobilim ile Zihinsel Dönüşüm başlıklı eğitimler vermektedir. 2018 yılından itibaren Herbafarm Akademi’nin düzenlediği programlarda eğitmen olarak katkı sunmaktadır.

Eğitim Bedeli:
320 TL - KDV dahil

SATIN AL

Klinik Aromaterapiye Giriş Eğitimi Kayıt ve Ödeme

Klinik Aromaterapiye Giriş Eğitimi'ne katılmak ve ödeme yapmak için yukarıdaki SATIN AL butonuna tıklayarak online eğitim portalımıza üye olun.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Sorularınız için info@herbafarm.com.tr adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

HerbaFarm Akademi Klinik Aromaterapiye Giriş Eğitimi