HerbaFarm, tarım arazilerinde tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilere tüm süreç boyunca profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.

Danışmanlık Verilen Konular

– Toprak analizi ve arazi koşullarının değerlendirilmesi.

– Elde edilmek istenen ekonomik değere göre arzu edilen tıbbi ve aromatik bitkilerin seçimi.

– Tohum veya fidelerin temini.

– Araziye uygulama ve yetiştirilmesi sırasında ve hasat döneminde gözetmenlik.

– Ürün (uçucu yağ veya ekstreler) elde edilmesi için gerekli altyapı danışmanlığı.

– Ürünün pazarlanması ile ilgili danışmanlık hizmeti.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Mail: info@herbafarm.com.tr
Telefon: +905301769986

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler

Tıbbi ve Aromatik Bitki Uzmanı, HerbaFarm Akademi Kurucusu – Ecz. Meltem Kurtsan

 

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004-2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997-1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu’nu bitirdi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Tıbbi ve Aromatik Bitki Uzmanı, HerbaFarm Akademi Danışmanı – Karatay Karayalçın

 

İç Mimarlık eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tamamladı. Aile firması Kurtsan İlaçları’nda İş Geliştirme Departmanı’nda beş sene çalıştıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Danimarka menşeili bir elektronik firmasında beş sene üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 senesinde NY, Amerika’da Enerji Yönetimi Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Beş sene New York’ta 100 senelik köklü bir varlık yönetimi firması olan Plaxall Inc.’de Proje ve Teknoloji yöneticiliği yapan Karayalçın, New York Institute of Aromatheraphy kurumunda eğitim alarak sertifikalı aromaterapist oldu.

2018 yılında Türkiye’ye döndü ve Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu’nu bitirerek sertifikalı yetiştirici oldu.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.