• HerbaFarm Keçiboynuzu Pekmezi

  0 out of 5
   20,00

  Bodrum Yalıkavak yöresi HerbaFarm Çiftliği’ndeki keçiboynuzu ağaçlarından toplanarak çekirdekleriyle birlikte öğütülmüş, kurutulmuş keçiboynuzu meyvesinin geleneksel yöntemlerle odun ateşinde, şeker eklenmeden uzun süre kaynatılmasıyla elde edilmiştir.

  Bileşiminde kalsiyum, demir, potasyum, sodyum, vitamin B6 ve rafine olmamış şeker içerir. Enerji deposu, doğal vitamin ve mineral kaynağıdır. Her sabah yoğurda, müsliye bir tatlı kaşığı eklenerek tüketilebilir. Kek, kurabiye yapılır.

  Keçiboynuzu Pekmezinin Faydaları: Kansızlığa en faydalı pekmezdir, aynı zamanda kanı temizleyerek damarların açılmasını sağlar. Keçiboynuzu pekmezi akciğer dostudur. Alerjik rahatsızlıklara iyi gelir. Nefes darlığına iyi gelir. Astım hastalıklarına faydalıdır. Enerji vererek zindelik sağlar. Göğüs bölgesini yumuşatarak balgamın kolay atılımını sağlar. Kalsiyum içerdiğinden iskelet sistemini sağlıklı tutar.

  Gluten içermez. 125 gram

 • HerbaFarm Nar Ekşisi

  0 out of 5
   20,00

  Bodrum Yalıkavak yöresi HerbaFarm Çiftliği’ndeki nar ağaçlarından toplanıp sıkılan suyu odun ateşinde karıştırılarak uçurulan nar ekşisi, hiçbir katkı maddesi eklenmeden geleneksel yöntemlerle hazırlanmıştır.

  Nar suyundaki antioksidan miktarı; kırmızı şarap, yeşil çay, kızılcık ve portakal suyuna göre 3 kat daha fazladır. C vitamini yönünden zengindir. Vücut için önemli mineraller olan demir ve potasyum içeriğine sahiptir.

  Yüksek tansiyon ve kardiyolojik sorunların giderilmesinde fayda sağlar. Kolesterol düşürücü özelliği vardır. Zayıflama konusunda birçok yararı bulunur ve diyet yemeklerinde önerilir. Enerji verir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Hemoroid için fayda sağlar.

  Nar ekşisi bitkisel kürlerde özellikle bal pekmez gibi ürünlerin yerine kullanılır. 1 yemek kaşığı nar ekşisi 35 kalori içermektedir. Nar ekşisinin doğal olanı kilo aldırmaz. Salata ve yemeklere lezzet katar.

  Gluten içermez. 125 gram

 • HerbaFarm Öğütülmüş Keçiboynuzu

  0 out of 5
   20,00

  Bodrum Yalıkavak Yöresi Herbafarm Çiftliği’ndeki keçiboynuzu ağaçlarından toplanarak, çekirdekleriyle birlikte öğütülmüş, kurutulmuş keçiboynuzu meyvesi.

  Bileşiminde kalsiyum demir potasyum sodyum vitamin B6 ve rafine olmamış şeker içerir. Enerji deposu ve doğal vitamin, mineral kaynağıdır.

  Her sabah bala, yoğurda, müsliye bir çorba kaşığı eklenerek tüketilebilir. Kek, kurabiye yapılır.

  Gluten içermez. 200 gram

X