YOGA VE MEDİTASYON DERSLERİMİZE

 

2019 İLKBAHAR DÖNEMİNDE DEVAM EDECEĞİZ.

HerbaFarm’da Doğa ile İç İçe Yoga ve Meditasyon Dersleri

Yalıkavak Gökçebel’deki HerbaFarm Çiftliği’nde asırlık menengiç ağacının altındaki çam ağacından yapılmış platformda yoga ve meditasyon derslerine 4 Haziran’da başlıyoruz. Haftanın belli günlerinde sabahın erken saatlerinde uzman eğitmenler eşliğinde yapacağımız derslerin programını aşağıda görebilirsiniz. Bizi takip ederek konuk olarak bize katılacak diğer eğitmenlerin derslerine de katılabilirsiniz.

Bilgi için: 05301769986 / info@herbafarm.com.tr

Pazartesi

8:30-9:30 / Olcay Özgül / Yoga
9:30-10:00 / Seza Aslanbaş / Meditasyon

Salı

8:30-9:30 / Menekşe Karaman / Yoga

Çarşamba

08.30-09.30 / Hande Arabacıoğlu / Yoga

Perşembe

8:30-9:30 / Olcay Özgül / Yoga
9:30-10:00 / Seza Aslanbaş / Meditasyon

olcay_ozgul

Olcay Özgül – Yoga

Spor hayatı Almanya’da ilkokul döneminde, jimnastik, atletizm ve yüzme ile başladı. Ortaokul ve lise yıllarında, İstanbul’da, 6 yıl boyunca okul takımında ve ayrıca Genel Sig. Altınyurt ve kısa bir süreliğine Fenerbahçe Kulübü’nde voleybol oynadı.

İş hayatında çeşitli Alman şirketlerinde çalışırken, beraberinde yine yüzme ve jimnastik ile devam edip ayrıca 5 yıl boyunca yoğun olarak “fitness-cardio”, Tai-Box ve pilates yaptı.

Bodrum’a 2010 yılında yerleşti ve öncelikle tenis dersleri alıp bir süre tenis oynadı. Yoga ile 2013 yılında Türkiye’nin en iyi yoga eğitmeni/hocalarından Serpil Öztürk’ün stüdyosu Yoga Yolu’nda tanıştı. Halen ileri seviye derslerine devam edip kendisinin yokluğunda, hocasının derslerine vekalet etmekte.

Bunun dışında özel ders ve Bodrum’da çeşitli butik otellerde (yabancılar için Almanca ve İngilizce dillerinde) grup dersleri veriyor.

Seza Aslanbaş – Meditasyon

Kabataş Erkek Lisesi ve ODTÜ’deki eğitimini 2009 yılında tamamladıktan sonra uluslararası FMCG ve kozmetik firmalarının satış planlama ve pazarlama departmanlarında çalıştı. 2013 yılında kendi yaşadığı zorlayıcı, stresli ve duygusal bir dönemde meditasyonla tanıştı. Deneyimlediklerini etik ve profesyonelce aktarmak için Rida Kıraşı rehberliğinde kendi yolunda yürümeye ve öğrendiklerini paylaşmaya başladı.

2016 yılından beri Türkiye ve Hindistan’da aldığı çeşitli eğitim ve seminerlerle; tapping (EFT), meditasyon, bedensel ve zihinsel farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor. Ayrıca Recall Healing danışmanlığı ve reiki eğitimleriyle hem öğrenmeye devam ediyor hem de çalışmalarına dahil ederek herkesin kendi içindeki farkındalıkla göz göze gelmesi için bir alan yaratıyor.

seza_aslanbas
menekse_karaman

Menekşe Karaman – Yoga

İngilizce ve Türkçe eğitimler veren deneyimli bir yoga ve meditasyon eğitmenidir. Hindistan’ın Chennai şehrinde dünyanin prestijli meditasyon merkezlerinden olan One World O & O Academy’de Oneness Trainer eğitimi ve Yoga Vakfı kurucusu yogi Adnan Çabuk ile çalışarak İstanbul’daki Siddashram Yoga Merkezi’nde Classic Raja Yoga Trainer eğitimi aldı.

Bodrum ve Istanbul’da düzenli olarak sürdürdüğü çeşitli organizasyonlar ve dersler ile birlikte eğitim aldığı konularda asana, mantra, japa, bakti, karma, kundalini, chakra dhyana deneyimlerini paylaşmaktan mutluluk duyuyor.

Hande Arabacıoğlu – Yoga

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Shell’deki 10 yıllık kurumsal iş hayatında ağırlıklı olarak pazarlama, iletişim ve değişim yönetimi alanlarında çalıştı.

İş ortamındaki stres nedeniyle 2002 yılında başladığı yoga, tango gibi hobileri ve gittikçe derinleşen kendini tanıma yolculuğu, onu 2011 yılında Tayland’da aldığı Mistik Dans Eğitmenliği’ne ve akabinde Koza Dönüşüm ve Özgürleşme Merkezi’ni kurmaya yöneltti.
2015 yılında Hindistan’da aldığı Ashtanga Vinyasa Yoga Eğitmenliği ile yolculuğu zenginleşti. Aynı yıl HİS Federasyonu’ndan sertifikalı Yoga Yardımcı Antrenörü oldu. 2016 yılında yogada derinleşmek üzere, Günter Niessen & Ganesh Mohan ile Svastha Yoga Teraphy Eğitimi’ne başladı. 2016-17 yıllarında, Shell çalışanlarına öğle molasında haftalık yoga dersleri verdi.

Kışın Koza’daki ders ve etkinliklerin dışında 2015’ten beri, yazları Bodrum Kefi Beach’te yoga derslerine, 2016’dan beri LifeCo Bodrum’da şifalandırıcı meditatif dans çalışmalarına devam ediyor. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen katılımcılarla gerçekleştirdiği grup ve bireysel seansları; Yoga, Mistik Dans, Dans ve Hareket Terapisi Uygulamaları, kendini sevme ve rahatlatma çalışmalarından oluşuyor.

hande_arabacioglu

X