Bitkilerle tedavi eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Tıbbi bitkilerin günümüzde hem çeşitli sektörlerde kullanımlarının artması hem de halk tarafından yoğun olarak tüketilmesi, bu bitkilerin doğru teşhis edilmesi, doğru kısımlarının doğru metodlarla hazırlanarak güvenli kullanılması konularının önemini gün yüzüne çıkarmıştır.

Tıbbi Bitkilerin Şifalı Etkileri ve Doğru Kullanımı Eğitimi’mizde sizleri bitki krallığının kapılarını aralamaya davet ediyoruz.

Eğitim Programı

6-7 Mart 2021, 10:00-17:00

– Tıbbi bitkilerin tanınması, tıbbi bitkiler ve droglar hakkında bilinmesi gerekenler
– Dünyada ve Türkiye’de Tıbbi Bitkilerin Kullanımı
(Gıda, geleneksel kullanım, tedavi edici yaklaşımlar, çaylar, ekstreler, ürünler, ilaçlar)
– Tıbbi bitkiler ve bitkisel ürünlerde kalite, standardizasyon ve yapılması gerekenler
– Bitkisel ürünlerde güvenli kullanımlar ve ilaç, besin etkileşimleri
– Tıbbi bitkiler hakkında bilinmesi gereken doğrular

13-14 Mart 2021, 10:00-17:00

– Sinir sistemi rahatsızlıklarında kullanılan tıbbi bitkiler ve genel uyarılar
– Kalp ve dolaşım sistemi ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan tıbbi bitkiler ve genel uyarılar
– Solunum sistemi rahatsızlıklarında kullanılan tıbbi bitkiler ve genel uyarılar

20-21 Mart 2021, 10:00-17:00

– Sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılan tıbbi bitkiler ve genel uyarılar
– Deri ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan tıbbi bitkiler ve genel uyarılar
– Jinekolojik rahatsızlıklarda kullanılan tıbbi bitkiler ve genel uyarılar

Eğitim Kayıt Ücreti: 3100 TL (KDV dahil)

Tıbbi Bitkilerin Şifalı Etkileri ve Doğru Kullanımı Eğitimi Kayıt Formu

Tıbbi Bitkilerin Şifalı Etkileri ve Doğru Kullanımı Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Tıbbi Bitkilerin Şifalı Etkileri ve Doğru Kullanımı Eğitimi Ödeme

Tıbbi Bitkilerin Şifalı Etkileri ve Doğru Kullanımı Eğitimi ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu,  

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Prof. Dr. Bilge Şener Kimdir?

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Prof. Bilge Şener, yine Ankara Üniversitesi’nde Farmakognozi alanında Doktor ünvanını almıştır.

1987 yılında Profesör olan Prof. Şener, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Kurucusudur; Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyon ve komisyonların başkanlık ve üyeliklerini, Avrupa Farmakopesi Türkiye Delegasyonu, Sağlık Bakanlığı İlaç Ruhsatlandırma ve Bilimsel  Danışma Komisyonları Üyeliği görevlerini de ifa etmiştir.

Prof.Dr. Bilge Şener, 1986-1988 yılları arasında misafir öğretim üyesi olarak ABD – The Pennsylvania State University- Kimya Bölümünde araştırmalar yapmıştır.

Biyoaktif doğal bileşiklerin tespiti ve doğal madde kimyası ile ilgili konularda ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri, derlemeleri, ulusal ve uluslararası kuruluşların desteklediği projeleri, kongre bildirileri bulunmaktadır.

Çok sayıda kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunan Prof. Dr. Bilge Şener, ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelerde yer almıştır.

Prof. Dr. Bilge Şener, halen International Center for Chemical and Biological Sciences-University of Karachi’de doktora programlarına katkı sağlamaya devam etmektedir.