NAHA Level 1 Aromaterapist eğitimimiz, 30 Nisan ve 7 Mayıs  saat 14.00-17:00, 1-2-8-9 Mayıs 2021 saat 10:00-17:00 arasında internet üzerinden videolar ve canlı yayın ile online olarak Zoom programıyla gerçekleşecektir.

Aromaterapi, bitkilerin yaprağı, çiçeği, kökü, tohumu gibi çeşitli bölümlerinden elde edilen uçucu yağlar ile fiziksel, duygusal ve zihinsel iyileşmeyi sağlayan tamamlayıcı bir tedavi yöntemidir.

Merkezi ABD’nde bulunan NAHA (The National Association for Holistic Aromatherapy); Aromaterapi Eğitimi’ne dünya çapında standart getirmeyi amaç edinmiş, binlerce üyesi olan bir dernektir. HerbaFarm Akademi NAHA Sertifikalı Aromaterapi Eğitimi vermeye yetkili okuldur.

Kimler Katılabilir: Doğanın iyileştirici gücünden faydalanmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Temel eğitim şartı aranmamaktadır.

Eğitim Nasıl Gerçekleşecek: Ders notlarını PDF olarak eğitim öncesi e-mail ile göndereceğiz. Bu notlar print edilmeye ve çoğaltılmaya uygun formatta olmadığından basılı eğitim kitapçığının ayrıca sipariş verilmesini tavsiye ederiz.

Konuları eğitim programına uygun olarak hem canlı hem de videolar ile anlatacağız. Yayına e-mailinize göndereceğimiz link üzerinden bağlanacaksınız. Herkes görüntülü olarak birbiriyle tanışma, aromaterapiye ilişkin hayallerini paylaşma fırsatı da bulacak.

Yayınımızda ekranınızda bir yandan slaytları görecek, bir yandan da hocalarımızı izleyebileceksiniz. (Slaytların tamamı eğitim notlarından oluştuğu için ayrıca paylaşılmayacaktır, o nedenle hocalarımızın ekstra anlattıklarını not almanızı tavsiye ederiz.) Chat bölümünden sorularınızı anında iletebileceksiniz.

Eğitim Kitabı: PDF olarak yollayacağımız ders notlarınızın basılmış halini içeren 300 sayfalık kitap öğrenmeniz gereken tüm konuları içerir. Bedelini ödediğiniz takdirde adresinize postalanır. Bu kitabı çoğaltmak ve alıntı yaparak yayınlamak yasaktır.

Eğitim Kiti: Eğitimde profillerini anlatacağımız 24 adet uçucu yağ ile deneme ürünler yapabilmeniz için gereken malzemeleri içerir. Bu kitteki malzemeler ile 5 adet aromaterapi ürününü eğitim sırasında birlikte üreteceğiz.

Kit İçeriği:

1 adet roll-on şişe
1 adet sprey şişe
1 adet damlalıklı şişe
1 adet kapaklı cam şişe
1 adet krem kavanozu
2 adet pastör pipeti
1 adet koklama çubuğu
24 adet koklama şeridi
1 şişe sabit yağ

24 uçucu yağ: Akgünlük (5ml), Ardıç (5ml), Biberiye (5ml), Çay ağacı (5ml), Defne (5ml), Greyfurt (5ml), Itır (5ml), Lavanta (5ml), Limon (5ml), Limon çimi (5ml), Mandalina (5ml), Misk Adaçayı (5ml), Nane (5ml), Okaliptus globulus (5ml), Ölmez çiçek (1ml), Paçuli (5ml), Portakal (5ml), Rezene (5ml), Rumi Papatya (1ml), Sarı çam (5ml), Servi (5ml), Vetiver (5ml), Ylang Ylang (5ml), Zencefil (5ml)

Eğitim Programı

Prof. Dr. Ayten Altıntaş

Aromaterapinin Geçmişini Anlamak
Kokunun Serüveni, Güzel Koku Ticareti
Uçucu ve Sabit Yağların Tarihçesi
Osmanlı Tıbbında ve Saraylarında Güzel Koku
Aromaterapide Hipokrat ve Galen Ekolleri
Modern Aromaterapinin Doğuşu ve Gelişmesi

Prof. Dr. Bilge Şener

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Dünyası
Bitki Sistematiği
Bitkiler içerisindeki uçucu yağlarin biyolojik rolleri
Ekstraksiyon yöntemleri

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

Uçucu Yağlar Hakkında Temel Bilgiler
Uçucu Yağların Kalitesi
Uçucu Yağlarda Güvenlik
24 uçucu yağ profili: Akgünlük, Ardıç, Biberiye, Çay ağacı, Defne, Greyfurt, Itır, Lavanta, Limon, Limon çimi, Mandalina, Misk Adaçayı, Nane, Okaliptus globulus, Ölmez çiçek, Paçuli, Portakal, Rezene, Rumi Papatya, Sarı çam, Servi, Vetiver, Ylang Ylang, Zencefil
Hidrosoller, Sabit-Maserasyon Yağlar, Aromaterapide Kullanılan Diğer Bazlar

Dr. Kıvılcım Kayabalı

Aromaterapi ve Fizyolojimiz
Olfaktör Sistem
Limbik Sistem, HPA Aksı
Stres Yönetiminde Aromaterapi
Deri
Solunum Sistemi
Dolaşım Sistemi
Sindirim Sistemi
Kadın Sağlığı
Kas-İskelet Sistemi

Sevda Doğan

Uçucu Yağların Kimyası: Mono ve Seskipertenler, Alkoller, Esterler, Aldehitler, Ketonlar, Fenoller, Fenilpropanoidler, Oksitler, Laktonlar, Furanokumarinler
Aromaterapi Temelli İş Kurmak
Aromaterapi Ürünleri Geliştirmek ve Piyasaya Sunmak
Türkiye’de Yasal Gereklilikler/Aromaterapi Dernekleri

Karatay Karayalçın

Aromaterapide Konsültasyon Metodu
Vaka Çalışması Örnekleri
Karışım Faktörleri
Aromaterapötik Ürün Geliştirme
Örnek Aromaterapi Ürünleri Üretimi (Koklama çubuğu, Cilt bakım yağı, Aromatik sprey, Merhem, Roll on)
NAHA Sertifikası Başvurusu

NAHA Eğitiminin 100 Saate Tamamlanması: 5 günlük detaylı eğitimi alan öğrenciler 3 ay içinde 5 adet vaka çalışmasını tamamlayarak değerlendirmemiz için HerbaFarm Akademi’ye yollayacaklardır. Vaka çalışmaları başarılı bulunanlara sınav soruları yollanacak, sınavını geçenler HerbaFarm Akademi sertifikasını almaya hak kazanacaklardır.

NAHA Level 1 Aromaterapist Sertifikasına Başvuru: HerbaFarm Akademi sertifikası NAHA’nın web sitesine (naha.org) yüklenerek üyelik başvurusu yapılabilir. NAHA’ya üyelik ücreti ödendikten sonra (yaklaşık 100 USD) NAHA onaylı LEVEL 1 AROMATHERAPIST sertifikanız NAHA tarafından dijital ortamda tarafınıza gönderilecektir.

NAHA Üyeliğinin Avantajları: Dünya çapında geçerli Aromaterapist sertifikasına sahip olmak, dünyadaki binlerce aromaterapistin üye olduğu ağa dahil olmak, ücretsiz webinarlara ve dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen aromaterapi kongre/seminer/gezi/fuar etkinliklerine katılmak, aromaterapi temelli iş kurmak, doğal kozmetik ürünleri geliştirmek.

NAHA Üyeliğinin Devamlılığı: NAHA sertifikası alanların NAHA üyeliğini devam ettirebilmeleri için her yıl NAHA onaylı 5 eğitim kredisi toplaması gerekmektedir. Kredili eğitimler yıl içerisinde HerbaFarm Akademi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi 2 kredi, Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm, Yaz İçin Aromaterapi, Stres için Aromaterapi Eğitimleri 1’er kredidir.

Ayrıca bu krediler naha.org sitesinden yayınlanan ücretsiz webinarlara katılarak da toplanabilir.

NAHA onaylı kredili eğitimler için: https://naha.org/membership/become-a-member/#nahaCEs sayfası ziyaret edilebilir.

Eğitim Ücreti

Eğitim Bedeli:
6400 TL (KDV dahil)

Eğitim Kitabı Bedeli*:
590 TL (KDV dahil)

Eğitim Kiti Bedeli:
2000 TL (KDV dahil)

* Eğitim kitabı, sadece eğitim katılımcılarına satılmaktadır.

Level1

NAHA Sertifikalı Level 1 Aromaterapist Eğitimi Kayıt Formu

NAHA Sertifikalı Level 1 Aromaterapist Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

NAHA Sertifikalı Level 1 Aromaterapist Eğitimi Ödeme

NAHA Sertifikalı Level 1 Aromaterapist Eğitim ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.

Tüm Sorularınız İçin Bizimle İletişime Geçin 

Merak ettiğiniz veya kafanıza takılan tüm detaylar için info@herbafarm.com.tr adresine mail yollayabilir ya da 05301769986 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi, bu eğitimi NAHA standartlarına uygun şekilde düzenlemeyi taahhüt eder. Gerektirdiği koşullarda eğitim programında değişiklik yapma, eğitimi erteleme ya da iptal etme, eğitimcileri değiştirme hakkını saklı tutar.

Katılımcılarımızın Yorumları 

Burcu P.
Müthiş bir eğitimdi, emeğinize yüreğinize sağlık.

 

Seyhan S.
Herşey muhteşemdi, hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

 

Beril G.
Beklediğimden çok daha fazlasını öğrendim, çok teşekkürler!

 

Ezel T.
Tüm Hocalarımıza sonsuz teşekkürler, Level 2 için gün sayacağım 🙂

 

Havva A.
Cok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için, inanılmaz faydalı bir eğitimdi. Tekrar emeği geçen herkese teşekkürler 🙏 🌱

 

Beyza S.
Hepinize sonsuz teşekkürler. İçerik olarak çok zengin ve kaliteli bir eğitimdi. Ayrıca ticari anlamda girişimcilik konusunda da çok cesaretlendim.

 

Özlem D.
Meltem Hocam harikaydınız, değerli bilgiler için tüm hocalara tek tek teşekkür ederim.

 

Tolga E.
Ben herhalde konuya en yabancı katılımcılardan biriydim.  Paylaşılanlar benim icin gerçekten çok faydalıydı. Tüm efor için, tüm aktarılanlar için çok çok teşekkürler…

 

Cemre O.
Hocaların her biri çok özenle seçilmiş, tüm eğitim boyunca ekibiniz çok özenliydi, program akışı sıkıntısız tamamlandı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Umarım pandemi bir an önce biter ve yüz yüze bir araya geliriz:)

 

Neslihan E.
10 yıllık beklentimi karşıladınız, yurt dışındaki eğitimleri sadece takip edebiliyordum.Teşekkürler.

 

Türesin K.
Çok bilgi dolu bir eğitimdi, emekleriniz için çok teşekkür ederim.

 

Yıldız Ö.
Herşey hayranlık vericiydi, emeklerinize sağlık.

 

Ayça A.
Şahane bir eğitim…Muhteşem bir ekip. Elinize, emeğinize, yüreğinize sağlık.

 

Ebru
Çabanız, disiplininiz, emeğiniz için çok teşekkür ediyorum. Katılımcı arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum soruları ve bildiklerini paylaştıkları için. Bilgileri öğrenme sürecinde çok sağlam bir temel oldu benim için. Şimdi iş bizde bol bol çalışmak ve tekrar etmek uygulamalar yapmak. 2. aşamayı heyecanla beklerken vakalar için de sabırsızlanıyorum.

 

Ülkü O.
Çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Büyük emeklerle hazırlanmıştı tüm sunumlar. Daha öğrenilecek çok şey var, onu da anlamış oldum. Teşekkür ederim.

 

Nergis K.
Herşey şahaneydi. Ayrıntılı iyi organize edilmiş. Çok keyif aldım ve çok şey öğrendim. Çok çok teşekkürler.

 

Gülben S.
Ben Tisserand’ın da eğitimlerini aldım, eşdeğer olduğunuzu belirtirim:)

 

Melissa L.
Tüm HerbaFarm Ekibi, Değerli Doktorlarımız ve Kimyager’lerimize ve tüm katılımcılarla çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki! Sevgiler.

Eğitmen Kadrosu

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan

NAHA Bölge Direktörü

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ni tamamladı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Prof. Dr. Bilge Şener

Farmakognost

bilge_sener

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Prof. Bilge Şener, yine Ankara Üniversitesi’nde Farmakognozi alanında Doktor ünvanını almıştır.

1987 yılında Profesör olan Prof. Şener, Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Kurucusudur; Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Eczacılık Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Ulusal ve uluslararası bilimsel organizasyon ve komisyonların başkanlık ve üyeliklerini, Avrupa Farmakopesi Türkiye Delegasyonu, Sağlık Bakanlığı İlaç Ruhsatlandırma ve Bilimsel  Danışma Komisyonları Üyeliği görevlerini de ifa etmiştir.

Prof.Dr. Bilge Şener, 1986-1988 yılları arasında misafir öğretim üyesi olarak ABD – The Pennsylvania State University- Kimya Bölümünde araştırmalar yapmıştır.

Biyoaktif doğal bileşiklerin tespiti ve doğal madde kimyası ile ilgili konularda ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış makaleleri, derlemeleri, ulusal ve uluslararası kuruluşların desteklediği projeleri, kongre bildirileri bulunmaktadır.

Çok sayıda kitap, kitap bölümü ve makaleleri bulunan Prof. Dr. Bilge Şener, ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelerde yer almıştır.

Prof. Dr. Bilge Şener, halen International Center for Chemical and Biological Sciences-University of Karachi ’ de doktora programlarına katkı sağlamaya devam etmektedir.

Prof. Dr. Ayten Altıntaş

Tıp Tarihi Uzmanı

ayten_altintas

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. 1980 yılından, emekli olduğu 2016 yılına kadar “Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Tıp Tarihi ve Etik” anabilim dalında görev aldı. Şu an Medipol Üniversitesi’nde Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam ediyor. Sadece gül konusunda 40’ın üzerinde makalesi, 7 Türkçe, 1 adet de İngilizce kitabı bulunmaktadır.

Gül ile yolları bundan tam 15 yıl önce kesişti. Bir tıp tarihçisi olarak Osmanlı Tıbbı hakkında yaptığı araştırmalar sırasında gülün tedavi edici ve şifa verici özellikleriyle tanıştı. Gülün, Kadim tıptaki tedavi edici özellikleri ve yapılan bilimsel araştırmalardaki ilaç olma potansiyeli kendisini çok heyecanlandırdı. Bu konudaki çalışmalarına ağırlık verip araştırmaya başladı.

Bu 15 yıllık süreçte, birçok firmaya daha iyi bir gül suyu ve gülden elde edilebilecek ürünler konusunda çeşitli danışmanlıklar verdi. Isparta gülünün önemini yurt içi ve yurt dışında duyurmaya çalıştı. Şimdi faydasına ve şifasına çok inandığı bu ürünü kendi bahçesinden çıkan güllerle üretmeye başladı.

Hedefi, geleneksel tıptaki kadim bilgileri kullanarak ürettiği ve bir benzeri olmadığını bildiği bu şifalı ürünün tüm dünyada hakettiği yere gelmesi ve diğer üreticilere yol açması.

Sevda Doğan

Kimyager

sevda doğan

Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Lisans Bölümü mezunudur. Harvard Business School ve George Washington Üniversiteleri’nden Liderlik, Yalın Üretim, Proje ve Kaynak Yönetimi konularında uzmanlık sertifikalarına sahiptir.

Üniversiteden mezun olduktan sonra  5 yıl Roche İlaç Fabrikası Kalite Kontrol Laboratuvarları’nda çalışmış, daha sonra 23 yıl boyunca Novartis ve Sandoz’da  sırasıyla Kalite Kontrol, Kalite Güvencesi, Üretim, Fabrika Yönetimi, Yeni Fabrika kurulumu Proje Yöneticiliği, Teknik Operasyonlar Direktörlüğü gibi üst düzey yönetici pozisyonlarda görev almış ve 2013 yılında Abdi İbrahim Teknik Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda kurumsal hayattan ayrılarak emekli olmuştur.

2014 yılından itibaren Eliksir İlaç, Gıda, Sağlık, Kozmetik Ürünleri ve Danışmanlık Firması’nın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmakta olup ilaç, gıda takviyeleri ve kozmetik sektörlerine tesis kurulumu, formülasyon, kalite sistemleri, GMP ve ISO standartları konularında anahtar teslim proje yönetimi ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

2014 yılından itibaren Doğal Kozmetik ve Aromaterapi ile ilgilenmekte olup Bezmialem Üniversitesi başta olmak üzere, The Essential Oil Institute, AromaHead Institute ve Tisserand Institute sertifika programlarına katılmış olup International NAHA (National Association for Holistic Aromatherapy) sertifikasına sahiptir.

Ayrıca Formula Botanica ve International College of Holistic Studies ve Chemists Corner Doğal Kozmetik Formülasyonu, Organik Cilt Ürünleri ve Anti-Ageing Kozmetik konularında sertifikalara sahiptir.

Dr. Kıvılcım Kayabalı

Neuro Akademi İstanbul Kurucusu

kivilcim_kayabali

Dr. Kıvılcım Kayabalı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Bakırköy Devlet Hastanesi kadrosunda hekim olarak hizmet verdikten sonra ilaç sektöründe farklı pozisyonlarda görev aldı.

1999 yılında ilaç ve sağlık sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS (Pharma Tailor Made Services) firmasını kurdu. PTMS, hekimlere, eczacılara ve ilaç sektörüne yönelik çok sayıda konferans, eğitim programı, dijital proje ve kampanya gerçekleştirdi.

Dr. Kıvılcım Kayabalı, 2012 yılından itibaren dünyanın ilk nöromarketing firmasının Türkiye temsilcisi ve akredite eğitmeni ve Nöromarketing Business and Science Association üyesi oldu. Nörobilim ve pazarlamayı buluşturan ‘neuroromap’ modelini aktaran workshop’lar düzenledi.

2018’de Bezmialem Üniversitesi’nde düzenlenen Klinik Aromaterapi Eğitimi’ni, 2019 yılında Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği hipnoz eğitimini tamamladı, Fonksiyonel Tıp Akademisi eğitimlerine katıldı. 2010 yılından itibaren hekimlere yönelik eğitim programları düzenleyen Dr. Kayabalı Prof. Dr. Suat Gezgin’in editörlüğünde 2020 yılında yayınlanan ‘Sağlık İletişimden Geçer’ kitabında ‘Hekim Hasta İlişkilerinde Nörobilim’ bölümünü yazdı.

Dr. Kıvılcım Kayabalı Bilgi Üniversitesi YGM ve Hamburg Media School’un eğitmenidir, birçok farklı sektöre Nörobilim ve İkna, Nörobilim ile Zihinsel Dönüşüm başlıklı eğitimler vermektedir. 2018 yılından itibaren Herbafarm Akademi’nin düzenlediği programlarda eğitmen olarak katkı sunmaktadır.

Ali Karatay Karayalçın

Aromaterapist

kk

İç Mimarlık eğitimini Haliç Üniversitesi’nde tamamladı. Aile firması Kurtsan İlaçları’nda İş Geliştirme Departmanı’nda beş sene çalıştıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yaptı. Danimarka menşeili bir elektronik firmasında beş sene üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 senesinde NY, Amerika’da Enerji Yönetimi Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Beş sene New York’ta mesleğini yapan Karayalçın, New York Institute of Aromatheraphy kurumunda eğitim alarak sertifikalı aromaterapist oldu.

2018 yılında Türkiye’ye döndü ve Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikalı Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu’nu bitirerek sertifikalı yetiştirici oldu.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.