Eğitim Hakkında

Aromatik bitkilerin çeşitli bölümlerinden elde edilen uçucu yağların fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığı iyileştirmeye yönelik terapötik kullanımı olan Aromaterapi, tamamlayıcı bir tedavi şeklidir.

Aromaterapi, endişeli veya stres altındaki bir çocuğu sakinleştirmeye, huzursuzluğu gidermeye, bulantıyı, ağrıyı azaltmaya ve sağlıklı uykuyu teşvik etmeye yardımcı olarak minik mucizeler yaratabilir.

Uçucu yağlar ufacık şişelerinde kilolarca bitkinin özünü barındırırlar. Bu sebeple dikkatli ve özenli kullanımları göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. Uçucu yağlar çocuklar için faydalı olsa da, bunların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağını bilmek çok önemlidir.

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Fitoterapist-Homeopat-Aromaterapist Uzm. Dr. Ömer Saltan tarafından verilecek “Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi”ne ebeveynleri, anne adaylarını, emzirme dönemindeki anneleri ve konuya ilgi duyan tüm katılımcılarımızı bekliyoruz.

Eğitim Konuları

– Fitoterapi ve Aromaterapi Nedir?
– Uçucu Yağ Nedir ve Ne Amaçla Kullanılır?
– Sabit Yağ ve Diğer Bazlar
– Çocuklarda Uçucu Yağ Kullanımında Genel Güvenlik Önlemleri
– 2 Yaş Altı Çocuklarda Aromaterapi
– 2-5 Yaş Arası Çocuklarda Aromaterapi
– 5-10 Yaş Arası Çocuklarda Aromaterapi
– Bilimsel Çalışmalar ve Uygulama Örnekleri

Eğitim Kayıt Ücreti: 420 TL (KDV dahil)

Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi Kayıt Formu

Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi Ödeme

Çocuklarda Aromaterapi Uygulamaları Eğitimi ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.

Uzm. Dr. Ömer Saltan Kimdir?

1972 doğumlu olan Ömer Saltan; ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 1996 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 2002 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak ihtisasını tamamladı.

2002 tarihinden itibaren çocuk doktoru olarak İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde çalıştıktan sonra 2014 yılında Bahçeşehir’de kendi kliniğini açmıştır.

24 yıllık hekimlik kariyerine; Fitoterapi, Homeopati, Gaps Danışmanlığı ve Fonksiyonel Tıp gibi bütüncül ve tamamlayıcı tıp eğitimlerini ekleyerek çok sevdiği çocuklara hastalanmamaları ve sağlıklı büyümeleri için hizmet vermektedir.

Ayrıca Bezmialem Üniversitesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nde, Hekim ve Eczacılara Pediatride Fitoterapi ve Aromaterapi dersleri vermektedir.

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.