Bu eğitimde maddi getirisi yüksek olan ve üretimi teşvik edilen 22 tıbbi ve aromatik bitki tarımını her yönüyle ele alacağız.

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Mehmet Ali Altıokka ve Fitoterapi Uzmanı Eczacı Meltem Kurtsan, 22 tıbbi bitkinin yetiştirilme şartları ve tıbbi kullanımları konularını derinlemesine anlatacaklardır.

Kimler Katılabilir: Herkesin katılımına açıktır. Temel eğitim şartı aranmamaktadır.

Eğitim Nasıl Gerçekleşecek:  Eğitim programına uygun olarak eğitmenlerimiz bilgisayar karşısında sizlere canlı olarak derslerini anlatacaklar. Yayına e-mailinize göndereceğimiz link üzerinden bağlanacaksınız. Herkes tek tek görüntülü bağlanarak sınıf ortamındaki gibi sırayla kendini tanıtma ve eğitimden beklentilerini paylaşma fırsatı da bulacak.

Canlı yayında ekranınızda bir yandan slaytları görecek, bir yandan da hocamızı canlı olarak izleyebileceksiniz. Aynı zamanda chat bölümünden de sorularınızı yazabileceksiniz. Her bölümün sonunda hocalarımız sorularınıza yine canlı olarak cevap verecek. Uygulamada Aynısafa, Ekinezya, Aspir, Çörek otu tohumlarını canlı olarak ekecek; Ölmez çiçek, Biberiye, Itır, Adaçayı, Kekik, Lavanta, Mürver bitkilerinden çelik alma uygulamasını canlı olarak göstereceğiz.

Eğitim Kayıt Ücreti: 890 TL (KDV dahil)

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.

16 Mayıs Cumartesi

Dünyada ve Türkiye’de tıbbi ve aromatik bitki ticareti

Neden tıbbi ve aromatik bitki yetiştirmeliyiz?

Arazi seçiminde etkili faktörler

Tarla hazırlığı

Toprak türleri

Üretim teknikleri

Tıbbi bitkilerin çoğaltım şekilleri

Hasat/Kurutma/Muhafaza standartları

 

17 Mayıs Pazar

Bitki Sistematiği

Adaçayı, Aynısefa, Defne, Biberiye, Ekinezya, Itır, Kekik, Lavanta, Melisa, Mürver, Nane, Ölmez çiçek, Salep, Stevia, Tıbbi papatya, Çörek otu, Ihlamur, Anason, Rezene, Kimyon, Fesleğen, Goji berry.

Bu bitkiler nasıl yetiştirilir? Kullanım alanları nelerdir?

Türkiye’de bitkisel ürünlerin izin süreçleri

Tıbbi ve aromatik bitkilerle ilgili yurtdışında/yurtiçinde faaliyet gösteren ana kurum ve kuruluşlar

Destek, teşvik ve hibeler

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Kayıt Formu

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürünler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda her kademede görev aldı.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Mehmet Ali Altıokka Kimdir? 

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bahçe Ziraati Programı’nı bitiren Mehmet Ali Altıokka, uzun yıllardır Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin teknik ekibinde görev yapmaktadır.

Gastrobahçe Derneği’nin başkanı, Aromaterapi Derneği’nin denetim kurulu üyesi ve Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği üyesidir.