Eğitim Hakkında

Feng Shui, çevrenin insan yaşamı üzerindeki etkilerini inceleyen kadim bir Çin bilgisidir. İnsanların bulundukları çevreden aldıkları enerjiler sağlık, huzur ve bereket gibi yaşam kalitelerini etkiler. Çinliler çevremizde 9 değişik çeşit enerji saptamışlardır. Bunlardan bazıları hayatımıza bolluk, bereket, sağlık ve uyum getirecek, bazıları ise karşımıza engeller çıkartacak, sıkıntılar yaratacaktır.

Bir Feng Shui analizinin amacı, temel fonksiyonların doğru konumlandırıldığı ev ve bina tasarımları yapabilmektir. Bu şekilde pozitif enerjilerin etkin kullanılması sağlanır, negatif enerjilerin etkileri ise en aza indirgenmiş olur.

Yaşamınıza daha fazla huzur, sağlık, bolluk, bereket katmak için Feng Shui ile doğadaki güçleri mekanınıza çekme sanatını keşfedin.

Bu kurs, Feng Shui’yi anlamak ve uygulamaya başlamak için size sağlam bir altyapı kazandıracaktır.

Bu kursla kazanacaklarınız:

Çinlilerin uyguladıkları geleneksel, özgün Feng Shui kurallarını öğrenecek ve kısa bir zaman içinde uygulamaya başlayabileceksiniz.

Kendi çevreniz ile farkındalığınızı arttırarak çözümler üretebileceksiniz.Bu seminer ile hiçbir kitapta bulamayacağınız bilgiler edinecek, Feng Shui bilgilerinizi sağlam bir temele oturtabileceksiniz.

Basit anlatım ve görsel destek ile kavramanız, konu ile bütünleşmeniz çok daha kolay olacak.

Kısa sürede tüm yaşamınızı etkileyecek bir felsefeye adım atmış olacaksınız

Seminere katılanlara kurs kitapçığı ve katılım sertifikası verilecektir.

27 Ağustos Perşembe / 13.30-18.30

Feng Shui felsefesine giriş

Feng Shui nedir? Hayatımıza etkileri nelerdir?

Feng Shui kısa tarihçesi

Chi

Yin/Yang

5 Element

Ba Gua

Form Okulu – Pusula Okulu

Çevresel faktörler

Mimari faktörler

Feng Shui akımları

8 Hane Okulu

Uğurlu Yönleriniz

 

28 Ağustos Cuma / 13.30-18.30

Uçan Yıldızlar

Zaman döngüleri, Çin takvimi

“Uçan Yıldızlar” Okulu

Pusula Kullanımı

Çizim becerileri

 

29 Ağustos Cumartesi / 13.30-18.30

Senelik etkileşimler

2019 Domuz yılının ana hatları

Uçan yıldızların mekana etkileri

Senelik, aylık ve günlük uçan yıldızları hesaplama

Mevcut tablo ile senelik yıldızların etkileşimleri

Feng Shui’de yılın sorunlu yönleri

– Grand Duke

– Sui Po

– San Sha

– 5 Sarı Yıkım

– 3 Yıkıcı Güç

Feng Shui’de çözüm yaratma

Feng Shui’de uğurlu objeler

Çin Astrolojisi’ne giriş

Mekan ile kişinin uyumu

 

30 Ağustos Pazar / Yarım Gün (pratik günü)

Bugün öğrendiklerinizi pratiğe geçirme günü. Örnek bir mekanda gerçek bir Feng Shui çalışması nasıl yapılır, göreceksiniz. Bugün sınıf ortamında olmayacağız. Bu çalışma sonrasında tüm eğitimi içeren bir soru/cevap seansı yapılacaktır. Ardından sertifikalarımızı alarak dağılacağız.

Feng Shui Danışmanı Esra Koyuncu Kimdir?

1967 yılında İstanbul’da doğan Esra Koyuncu, Avusturya Lisesi’ni ve Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi. 15 senelik profesyonel çalışma hayatının ardından Feng Shui ile tanıştı. En büyük ustalardan eğitim alan Koyuncu, 2003 senesinde merak ve tutkusunu profesyonel bir boyuta taşıdı.

Yazdığı yazılar, katıldığı TV programları ve düzenlediği eğitimler aracılığıyla Feng Shui’nin Türkiye’de tanınmasında önayak oldu. Klasik Feng Shui’yi, kendi tecrübeleriyle harmanladığı “Pusula İçinizde” kitabı, Türkçe yazılmış ilk özgün Feng Shui kitabıdır. 2008’de ilk kez basılan kitap,  2012’de içeriği zenginleştirilerek Kaknüs yayınları tarafından 2. kez basılmıştır.

2008 yılında Hong Kong’lu Feng Shui, Çin Astrolojisi ve I Ching ustası Raymond Lo ile çalışmaya başlayan  Koyuncu, dünyaca ünlü büyük üstadın Türkiye temsilcisidir.  Birlikte  her sene düzenledikleri eğitimlere tüm dünyadan ve Türkiye’den meraklılar ve Feng Shui profesyonelleri katılmaktadırlar.

Esra Koyuncu, düzenlediği eğitimlerin yanısıra vaktinin büyük bir kısmını şahıs ve kurumların Feng Shui danışmanlığını yaparak geçirmektedir. Yurt içi ve yurt dışında 700’den fazla projede yer almıştır.

Merkezi Singapur’da olan Uluslararası Feng Shui Derneği’nin üyesidir. Bu dernek tarafından kendisine 2015 yılında Feng Shui Master’ı ünvanı verilmiştir.

Eğitim Tarihi: 27-28-29-30 Ağustos 2020

Eğitim Süresi: 3 tam gün (13:30 – 18:30),

1 pratik günü (yarım gün)

Eğitim Kayıt Ücreti: 3.800 TL + KDV

Atölye ücretine; çay, kahve vb. ikramlar dahildir.

Feng Shui Eğitimi Kayıt Formu

Feng Shui Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Feng Shui Eğitimi Ödeme

Feng Shui Eğitimi ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.