Eğitim Hakkında

Günümüzde bir yandan doğal ve sağlıklı yaşamaya çalışırken bir yandan sentetik parfüm kullanarak kendimizi kimyasallara maruz bırakıyoruz.

Halbuki doğanın bize hediye ettiği binbir çeşit bitkiden tamamen doğal yöntemlerle elde edilmiş uçucu yağlarla hoşunuza giden parfümü yapmak mümkün.

Bu eğitimde koku yolculuğuna çıkacak; uçucu yağların tıbbi yararlarını ve ruhunuza faydalarını öğrenip hoşunuza giden uçucu yağlardan, kendinize özel kombinasyonlarla parfüm geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Kimler Katılabilir: Doğanın iyileştirici gücünden faydalanmak isteyen herkesin katılımına açıktır. Temel eğitim şartı aranmamaktadır.

Eğitim Nasıl Gerçekleşecek: Eğitim programına uygun olarak eğitmenimiz bilgisayar karşısında sizlere canlı olarak dersini anlatacak. Yayına e-mailinize göndereceğimiz link üzerinden bağlanacaksınız. Herkes tek tek görüntülü bağlanarak sınıf ortamındaki gibi sırayla kendini tanıtma fırsatı da bulacak.

Canlı yayında ekranınızda bir yandan slaytları görecek, bir yandan da hocamızı canlı olarak izleyebileceksiniz. Aynı zamanda chat bölümünden de sorularınızı yazabileceksiniz. Her bölümün sonunda hocamız sorularınıza yine canlı olarak cevap verecek.

Eğitim Programı

Kokunun Serüveni
Güzel Koku Ticaretinin Tarihi
Parfüm nedir?
Kokuyu nasıl algılıyoruz?
Jenealoji
Koku Aileleri
Sentetik Koku Molekülleri
Neden uçucu yağlar ile doğal parfüm?
Uçucu Yağların Bitkide Bulunduğu Kısımlar
Kokuları bitkilerden nasıl elde ederiz?
Parfüm Çeşitleri
Notalar

Eğitim Kiti

Kit İçeriği:

– Bergamot uçucu yağı 5ml

– Limon uçucu yağı 5ml

– Ardıç uçucu yağı 5ml

– Defne uçucu yağı 5ml

– Itır uçucu yağı 5ml

– Zarif lavanta uçucu yağı 5ml

– Akgünlük uçucu yağı 5ml

– Paçuli uçucu yağı 5ml

– Ylang Ylang uçucu yağı 5ml

– Üzüm çekirdeği sabit yağı (30 ml)

– 5 ml roll on

– Spreyli parfüm şişesi

– 9 adet koku şeridi

Eğitim Kayıt Ücreti: 350 TL (KDV dahil)

Eğitim Kiti Ücreti: 350 TL (KDV dahil) Kargo ücreti alıcıya aittir.

Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm Eğitimi Kayıt Formu

Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm Eğitimi Ödeme

Aromaterapi Yağları ile Şifalı Parfüm Eğitimi ödemesini, kayıt formundaki banka bilgilerine havale/eft yaparak ya da aşağıdaki linkte yer alan sayfadan kredi kartı ile yapabilirsiniz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu,  

Uzm. Ecz. Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.