Atölye Hakkında

Tıpkı cildimiz ve tırnaklarımız gibi saçlarımızın da, sağlıklı olabilmesi için hayati önem taşıyan besin maddelerine, vitaminlere ve minerallere ihtiyacı vardır.

En çok kullanılan saç bakım ürünleri çoğu zaman saç, saç derisi ve cilt sorunlarına yol açabilecek kimyasal ve sentetik bileşenler içerir. Tahrişe ve alerjilere neden olabilir ve saçın doğal yapısını bozabilir.

Halbuki birçok doğal kaynaklı etken madde ile saçların sağlık ve güzelliğini koruyabilecek saç bakım ürünleri geliştirmek mümkündür.

Dermatolog Dr. Sadiye Kuş’tan saçın yapısı, saçlı derinin özellikleri ve saçlarda oluşan saç dökülmesi, kepeklenme, aşırı yağlanma gibi yaygın sorunların nedenlerini, Ecz. Meltem Kurtsan ile saç sağlığı için aromaterapi uygulamalarını öğrenecek ve birlikte saç bakım ürünleri üreteceğiz.

Atölye Kayıt Ücreti: 620 TL (KDV dahil)

Erken Kayıt Ücreti: 580 TL (KDV dahil)

Erken Kayıt için Son Gün: 1 Mayıs 2019

Atölye ücretine, atölyede katılımcılarla birlikte yapılacak olan ürünler dahildir.

Atölye ücretine, çay kahve ikramları dahildir.

Saç Sağlığı İçin Aromaterapi Atölyesi Kayıt Formu

Saç Sağlığı İçin Aromaterapi Atölyesi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu,  

Eczacı Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş Kimdir?

1972 doğumlu Dr. Sadiye Kuş, 1991’de St Benoit Fransız Lisesi’nden mezun oldu. 1997’de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni tamamlayarak ihtisasını Marmara Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda yaptı.

6 yıl Acıbadem Sağlık Grubu’nda, ardından 9 yıl boyunca Anadolu Sağlık Merkezi’nde genel dermatolojinin yanında özel ilgi alanı olan kozmetik dermatoloji alanında hizmet verdi. 2016’da kendi kliniğini kurdu.

Dr. Hasan Kuş ile evli ve iki çocuk annesidir. Açık su maraton yüzmeyi, okumayı ve az bilinen rotaları gezmeyi sever.