Eğitim Hakkında

Toprağımız giderek kirleniyor! Bu kirlenmeyi insanoğlu tarımda verimi arttırmak için pestisit, kimyasal gübre ve genetiğiyle oynanmış tohum kullanarak kendi elleriyle yapıyor. Ve bu zararlı kimyasallar topraktan besinlerimize geçiyor…Bu besinleri tüketen insanlar ve hayvanlarda ağır metaller ve diğer toksik maddeler birikiyor. Bu da sağlığımızı olumsuz etkiliyor ve çeşitli kronik hastalıklara neden oluyor.

 

Halbuki organik tarım gibi bir seçeneğimiz var. Çünkü Organik tarımda GDO, pestisit, kimyasal gübre kullanılmaz! Dolayısıyla organik tarımdan elde edilen sebze meyveler sağlığa zarar vermez. Üstelik vitamin ve mineral içeriği ve dolayısıyla da besleyici değeri yüksektir.

 

Doğru bilgi, eğitim ve tecrübeyle verim kaybetmeden, “toksik olmayan” ürünler almak, gelecek nesillere daha temiz bir toprak bırakmak mümkün!

 

15 yıldır Yalıkavak Gökçebel dağlarında organik tarım prensipleriyle sebze meyve yetiştiren Ecz. Meltem Kurtsan, “Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi”nde organik tarımda bitki besleme konusunun uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Ülfet Erdal ve Magenta Sertifikasyon Kuruluşu yetkilisi İsmail Demircan organik tarım ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm konuları detaylı bir şekilde anlatacaklardır.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

Organik Tarım Nedir?

Organik Tarımda Toprak Verimliliği

Organik Tarımda Toprak İşleme

Organik Tarımda Bitki Besleme

Organik Tarımda Bitki Yetiştiriciliği (Organik Pamuk Örneği)

Eğitim Kayıt Ücreti: 520 TL

Erken Kayıt Ücreti: 480 TL

Erken Kayıt için Son Gün: 13 Mart 2019

Eğitim ücretine, çay kahve ikramları dahildir, öğle yemeği dahil değildir. Öğle molasında çevredeki kafe ve restaurantlarda yemek mümkündür.

Organik Tarım Eğitimi Kayıt Formu

Organik Tarım Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu Eczacı Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.