Atölye Hakkında

Bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak hafiflemek ve bir detoks programı uygulamak için ilkbahar ve yaz çok uygun mevsimlerdir. Detoks bedenin doğal arınma, onarma ve iyileşme mekanizmalarını desteklemek için etkili bir yöntem olmakla birlikte, bu yöntemi doğru zaman ve koşullarda, aşama aşama, bilinçli ve güvenli bir şekilde uygulamak büyük önem taşıyor.

Bu atölyede beden tipinize, mevsime, yaşınıza, sağlık durumunuza ve yaşam temponuza uygun yumuşak bir detoks programı uygulamak için rehberlik alacaksınız. Bir detoks merkezinde bir detoks programına katılmayı veya evde etkin ve güvenli bir şekilde bir detoks programı uygulamayı düşünüyorsanız bu eğitim size detoks konularında bir yol haritası sunacak. Ayrıca detoks prensiplerini günlük hayatınıza nasıl dahil edebileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu atölye çalışmasında naturopati prensiplerine göre hareket edeceğiz. Naturopati “doğanın yolu” anlamına gelir. Bedenin doğal iyileştirici gücünün; beslenme, detoks, şifa orucu, doğal yaşam yaklaşımları ve doğal şifa yöntemleri ile desteklenmesi prensibine dayanır. Naturopati dünya çapında uygulanan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan bir doğal sağlık sistemidir.

Atölye Programı

20 Temmuz Cumartesi / 13:30-18:30
21 Temmuz Pazar / 10:00-14:00

Naturopati, Toksin Birikimi ve Sağlık
Bedenin Doğal İyileştirici Gücü
Detoks ve Şifa Orucu Yöntemleri
Detoks Sürecinde Neler Oluyor?
Arınma ve İyileşme Krizi Nedir?
Detoks Programı Hangi Prensiplere Göre Hazırlanır ve Şekillendirilir?
Hangi Beslenme Programları Ne Zaman ve Kimler İçin Uygulanır?
Hipokratik Beden Tiplerine Göre Detoks ve Beslenme önerileri
Detoks Süreci Hangi Doğal Yöntemlerle ve Nasıl Desteklenir?
Yemek, Çorba ve Sebze Suları İçin Pratik ve Hızlı Detoks Tarifleri

Atölye Kayıt Ücreti: 780 TL (KDV dahil)

Atölye ücretine; çay, kahve vb. ikramlar dahildir.

Naturopatik Detoks Atölyesi Kayıt Formu

Naturopatik Detoks Atölyesi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier Kimdir?

Marielle Mercadier, 1965 yılında Fransa’da doğdu, uzun seneler Almanya’da yaşadı ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyor. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördü. Doğal şifa yöntemlerine duyduğu yoğun ilgi hayatına yön verdi ve 2000 yılında holistik sağlık konularında eğitimlere katılmaya ve çalışmalar yapmaya  başladı.

Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr. André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldı. Naturopatik beslenme ve yaşam tarzı, detoks, şifa orucu, aromaterapi ve doğal uygulamalar ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendi.

Ayrıca masaj terapisi, Osho Pulsation nefes terapisi, enerjetik beden terapisi, thalassoterapi ve doğal cilt bakımı eğitimlerine katıldı. Holistik aromaterapi ve tıbbi aromaterapi eğitimleri aldı, National Association for Holistic Aromatherapy (NAHA) ve Alman aromaterapi derneği Forum Essencia üyesidir.

Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise turizm sektöründe, thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptı. Doğal sağlık eğitmeni ve beden terapisti olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledi. Verdiği eğitimler ile bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor.