HerbaFarm Akademi, Şifa Yolculukları’na

Güller Diyarı Isparta ile Başlıyor

Gül, başka hiçbir bitkinin sahip olmadığı kadim bir geçmişi olan, insanoğlunun derin ilgi ve sevgisine mazhar olmuş, katmer katmer güzelliği, kokusu ve enerjisi ile bir şifa kaynağı…

Çok eski çağlardan beri tıpta ilaç yapımında, tedavide, kozmetikte kullanılan gül, bugün de tüm dünyada aromaterapi, fitoterapi gibi bütünsel tıbbın en çok kullanılan unsurlarından biri.

Gül konusunu ele almışken gülün enerjisinden bahsetmeden geçmek olmaz… Doğada var olan her şeyin bir enerjisi olduğu varsayımından yola çıkılarak yapılan araştırmalar gösterdi ki, gülün enerjisi ölçülebilen her tür enerjiden daha yüksek! Bu da demek oluyor ki, sevgi ve güzelliğin simgesi gül ruhsal, duygusal ve fiziksel iyileşmede vazgeçilmez bir mucize.

Doğayla kucaklaşmak üzere sizi çok farklı bir yolculuğa davet ediyoruz. Binlerce yıl boyunca bağrına aldığı tohumlara can vermiş, bire bin katıp bereketlendirmiş, üzerinde nice efsaneler barındırmış Anadolu topraklarına gidiyor, bu eşsiz çiçeği en yakınından tüm yönleriyle tanıma şansına erişiyoruz. Ecz. Meltem Kurtsan, Gül Yağı Üreticisi Nuri Erçetin ve Dr. Kıvılcım Kayabalı ile gerçekleştireceğimiz Panel ve Gül Ürünleri ile yapacağımız Kozmetik Atölyesi’nin de olacağı Isparta Tur’umuzun detaylı programı:

24 Mayıs Cuma

09:00 “Topraktan Bedene Şifa Yolculuğu”na çıkmak üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamlayarak uçuş saatimizi bekliyoruz.

11:30 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan TK 2928 uçuşu ile Antalya’ya hareket

12:30 Antalya’ya varış

13:00 Valizlerimizi teslim aldıktan sonra havalimanından Isparta’ya doğru hareket ediyoruz.

14:30 Isparta’ya varış

16:00 Gül kokulu şehir Isparta’yı daha yakından tanımak üzere otelimizin lobisinde buluşuyor ve kısa bir şehir turuna çıkıyoruz.

18:00 Otelde akşam yemeği

19:00-21:00 Panel “Bir Damla, Bin Şifa”

Ecz. Meltem Kurtsan, Gül Yağı Üreticisi Nuri Erçetin ve Dr. Kıvılcım Kayabalı

Isparta gülünün tarihinden başlayarak yetiştirilme şartları, gül ihracatı, gülün Isparta ve Türkiye için önemi, gül yağının elde edilişi, gül konkreti, gül absolutü ve gül suyunun şifa verici özellikleri ve aromaterapideki önemini öğreneceğimiz değerli bilgiler ile geceyi tamamlıyoruz.

 

25 Mayıs Cumartesi

Gülün ve gülü seven kadınların serüveni erken başlar Isparta’da… Güneş yakıcı bir hal almadan, güller kokusunu kaybetmeden toplamak telaşıdır kadınları şafak vakti yollara düşüren. Göz kamaştırıcı bir manzarada, ruha dokunan güzel kokularla erkenden güne başlıyoruz.

06:30 Otelde kahvaltı

07:00 Lobide buluşarak gül tarlalarına doğru yola çıkıyoruz

08:00 “Kentten Köye Gül Hasatı”

Gül tarlalarında, Ispartalı kadınlardan öğrendiğimiz yöntemlerle topladığımız gülleri torbalara dolduruyor ve evlerimize götürmek üzere yanımıza alıyoruz.

10:30-12:00 Geleneksel yöntemle gül yağı eldesini görmek üzere Gülcü İsmail’e gidiyoruz.

12:00-13:00 Öğle yemeğimizi yöre kadınlarının birbirinden güzel lezzetlerle taçlandırdıkları Gülhane’de alıyoruz.

14:00 Erçetin Gülyağı Fabrikası Ziyareti

Gül hasadının ardından, Erçetin Gülyağı fabrikasını ziyaret ederek gül yağı üretiminin tüm detaylarını Nuri Erçetin’den dinliyoruz. Fabrika gezimize gül hidrosolünden yapılan “Gül İksiri” içerek başlıyoruz. Nuri Erçetin eşliğinde gül yağı, gül suyu, gül konkreti ve gül absolutünün üretildiği tesisleri gezerek, modern üretim süreçlerine tanıklık ediyoruz.

15:30-17:30 “Gül Hidrosolü ve Gül Uçucu Yağı ile Doğal Kozmetik Atölyesi”

Erçetin Gülyağı Fabrikası’nda gül suyu ve gül yağını kullanarak doğal gül parfümü, body butter, cilt toniği gibi ürünler yapacağımız son derece keyifli bir atölye gerçekleştiriyoruz. Atölyede üretilen ürünler, seyahatin bir hatırası olarak katılımcılara hediye edilecektir.

18:00 Fabrika ziyaretimizin ardından Türkiye’nin en büyük ikinci tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Doğal içme suyu havzası olmasının yanı sıra biyolojik çeşitlilik değerleri bakımından uluslararası öneme sahip olan bu göl, balıkçılık, tarım (özellikle elma üretimi), içme suyu temini gibi kullanım değerleri ile çevresine hayat veriyor. Eğirdir Gölünde yeşille mavinin birleştiği doyumsuz manzara karşısında, meşhur sazan dolmasını size özel olarak hazırlatıyoruz.

18:30 Göl kenarında akşam yemeği

21:00 Tahmini otele varış

 

26 Mayıs Pazar

Sagalassos Antik Kenti – İstanbul

08:00 Sabah kahvaltısı ve check-out işlemlerinin ardından otelden çıkış yapıyoruz.

1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalossos antik kentini ziyaret ediyoruz. Antik kentin keşfi; dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosuna sahip olan antik şehirde Marcellum (gıdapazarı); Meclis binası, Antoninler çeşmesi, Agora, Odeon ,Roma hamamı, eski çağlardan beri suları akan Hellenistik çeşme, Neon kütüphanesi, çömlekçiler mahallesi ve diğer yapıtlar görülecektir.

12:00-13:00 Burdur Gölü manzaralı restoranda öğle yemeği

13:00 Isparta Havalimanı’na hareket

14:00 Havalimanına varış ve check-in işlemleri

15:45 TK2861 ile İstanbul Yeni Havalimanı’na hareket

17:00 İstanbul Yeni Havalimanı’na varış

Gezi Kayıt Ücreti:

Tek kişilik odada kişi başı: 2300 TL (KDV dahil)

Çift kişilik odada kişi başı: 2150 TL (KDV dahil)

 

Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

*Uçak biletleri tur ücretine dahil değildir. Dileyen katılımcılarımız Gidiş: TK 2928 Dönüş: TK2861 numaralı uçak biletlerini kendileri alabilir veya Tekser Turizm ile iletişime geçebilirler.

Tekser Turizm:

Meşrutiyet Mah. Halaskargazi Cad. Gazi Ethem Paşa Sitesi No: 112 Kat: 4 34363 Osmanbey-İstanbul/Türkiye

T: +90 212 231 68 00 / 142

F: +90 212 231 67 04

M: +90 532 322 46 24 • corporate@tekser.com • www.tekser.com

Not: Bu gezi TÜRSAB Belge No: 1033’lü Tekser Turizm tarafından gerçekleştirilmektedir.

HerbaFarm Isparta Gezisi Kayıt Formu

HerbaFarm Isparta Gezisi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu,  

Eczacı Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.