Atölye Hakkında

Aromaterapi, bitkilerin özünden elde edilen uçucu yağlar ile bireylerin fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığını iyileştiren tamamlayıcı bir uygulamadır.  

Stres, öfke, anksiyete, korku, huzursuzluk, PMS, uykusuzluk, üzüntü, kaygı, karamsarlık, tükenmişlik, ayrılık acısı gibi duygu durumları ile hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde karşılaşırız. Bitkilerden elde edilen uçucu yağlar, bize bu durumların üstesinden gelmekte yardımcı olur.

Masanızın üzerindeki parlak ışıkların, makinelerin ve bilgisayarların gürültüsünün, sürekli çalan telefonların, bitmeyen mesajlaşmaların, sıkışık bir ofis alanı veya yetersiz havalandırmanın;

Aşırı kahve tüketmenin, kötü beslenmenin, reçeteli ilaçların, taşıt kirliliğinin, ofis ekipmanlarının yol açtığı kimyasalların ve gazların ve hatta reklam ışıklarının;

Finansal endişelerin, ağır bir iş yükünün, başarmaya çalışmanın, tamamlanmamış işlerin yol açtığı sıkıntıların veya işsizliğin;

Meslektaşların hırsları veya kıskançlıklarının, iş kaybetme korkusunun, iş ilişkilerinde yoğun çalışmaktan kaynaklanan sorunların

sebep olduğu duygusal durumlarla başa çıkmak için, sizleri pratik çözümlerin sunulacağı “Duygusal Denge İçin Aromaterapi” eğitimine davet ediyoruz.

HerbaFarm Akademi kurucusu Ecz. Meltem Kurtsan tarafından verilecek olan bu eğitime, uzun yıllar nörobilim ve beyin üzerine çalışmalar yapan Dr. Kıvılcım Kayabalı konuk konuşmacı olarak katılacaktır.

Bu Atölyede Neler Öğreneceksiniz?

12 adet uçucu yağ ve 4 sabit yağın anlatılacağı bu atölyede;

Antistres difüzyon/ inhalasyon karışımı,

Rahatlatıcı vücut masaj yağı,

Koklama çubuğu,

katılımcılarla birlikte üretilecek ve katılımcılara hediye edilecektir.

Atölye Kayıt Ücreti: 440 TL (KDV dahil)

Atölye ücretine, atölyede katılımcılarla birlikte yapılacak olan 4 adet ürün dahildir.

Atölye ücretine, çay kahve ikramları dahildir.

Duygusal Denge İçin Aromaterapi Atölyesi Kayıt Formu

Duygusal Denge İçin Aromaterapi Atölyesi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu,  

Eczacı Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Dr. Kıvılcım Kayabalı Kimdir?

1981 yılında TED Ankara Koleji ve 1987’de İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1999 yılında ilaç ve sağlık sektörüne danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren PTMS firmasını kurdu.

2018’de Bezmialem Üniversitesi’nde düzenlenen Klinik Aromaterapi Eğitimi2ni tamamladı.

Dünyanın ilk nöromarketing ajansı olan SalesBrain’in Türkiye temsilcisi olarak nöromarketing’in satış, pazarlama lanında kullanımı konusunda çalışmalar yapıyor.