Atölye Hakkında

Cildimiz en büyük organımızdır. Vücudu aşırı sıcaktan, güneş ışınlarından ve zararlı kimyasallardan koruyan su geçirmez, yalıtkan bir siperdir. Enfeksiyonu önlemek için antibakteriyel maddeler üretir, D vitamini sentezler. Cilt ayrıca sinirlerle doludur ve beyne bilgi iletir. Şaşırtıcı ve karmaşık bir organ olan cilt, dikkat ve bakımı fazlasıyla hakeder.

Uçucu yağlar cildi temiz tutmaya, yaşlanma belirtileriyle savaşmaya, cildin esnekliğini artırmaya ve çok daha fazlasına yardımcı olur.

Uçucu yağlarla ilgili en iyi şey, çok yönlü olmaları ve pek çok cilt tipi için faydalı olmalarıdır.

Temel aromaterapi bilgilerinin aktarılacağı bu atölyede, en uygun formülasyonlarla cilt bakım ürünleri, katılımcılarla birlikte üretilecek ve katılımcılara hediye edilecektir.

Atölye Kayıt Ücreti: 620 TL (KDV dahil)

Erken Kayıt Ücreti: 580 TL (KDV dahil)

Erken Kayıt için Son Gün: 11 Nisan 2019

Atölye ücretine, atölyede katılımcılarla birlikte yapılacak olan ürünler dahildir.

Atölye ücretine, çay kahve ikramları dahildir.

Cilt İçin Aromaterapi Atölyesi Kayıt Formu

Cilt İçin Aromaterapi Atölyesi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

HerbaFarm Akademi Kurucusu,  

Eczacı Meltem Kurtsan Kimdir?

Eczacılık eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı. 1980’li yıllarda çalışmaya başladığı Türkiye’nin ilk Bitkisel Ürunler Yaratıcısı Otacı – Kurtsan Şirketler Grubu’nda Ar-Ge, Üretim, Kalite Kontrol Bölümleri’ndeki görevlerinden sonra; 2004 – 2013 yılları arasında grubun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997- 1999 yılları arasında ABD – Harvard Üniversitesi’nde – OPM Programı’nı bitirdi. Aynı yıl Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Geleceğin Global Lideri seçildi.

2002’de faaliyete geçen Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER)  Kurucu Başkanı’dır.

Eğitimine 2009-2010 yıllarında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı’nda  Fitoterapi  Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 yılında Bezmialem Üniversitesi ve Aromaterapi Derneği’nin birlikte düzenlediği Klinik Aromaterapi Eğitimi’ne katıldı.

2018 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sertifikalı Homeopati Eğitimi’ne katıldı.

2019 yılı itibariyle Amerika Aromaterapi Derneği NAHA’nın (National Association for Holistic Aromatherapy) bölge direktörü seçildi.

Bodrum’da HerbaFarm Akademi adını verdiği çiftliğinde organik yaşam ve sağlıklı beslenme konularında araştırmalar yapmakta, doğal ürünler ve tıbbi bitkiler yetiştirmekte ve doğal kozmetikler, aromaterapi, doğal yaşam ve ekoloji gibi konularda eğitimler düzenlemektedir.

Dermatolog Prof. Dr. Şebnem Özkan Kimdir?

Prof. Dr. Ayşe Şebnem Özkan; 1959 İzmir doğumludur.

1982’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzmanlık eğitimini aynı fakültenin Dermatoloji Anabilim Dalın’nda tamamladı.

Akademik kariyerine Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda, sırasıyla yardımcı doçent, doçent ve profesör olarak devam etti.

1999-2009 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı, 2000-2006 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı.

Özkan; Türk Dermatoloji Derneği, Dermatoonkoloji Derneği ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği üyesidir. Evli ve 2 kız çocuk sahibidir.