Bach Flowers Nedir?

Mutlu ve huzurlu olduğumuz, kendimizi iyi hissettiğimiz dönemlerde çoğu zaman sağlık sorunlarıyla karşılaşmayız. Böyle zamanlarda yaşamın keyfine varır, neşemizi ailemize ve arkadaşlarımıza yansıtırız.

Ancak bazen bunun aksi de söz konusu olabilir. Böyle durumlarda duygu durumumuzu dengelememiz, motivasyonumuzu kaybetmeden günlük yaşamımızı sürdürmemiz için bize yardımcı olacak bir şeye ihtiyaç duyarız. Orijinal Bach Flowers damlası bu yüzden hayatımızda karşılaştığımız problemleri çözmek için her insanın ihtiyaç duyacağı ya da kullanması gereken vitamindir.

Ünlü bir araştırmacı ve bakteriyolog olan Edward Bach’ın (1886 – 1936) Londra’da Harley Street üzerinde bir muayenehanesi vardı. Bach, insanda 38 temel olumsuz duygu durumu; davranış örneği bulunduğunu saptadı ve bu duygu durumlarına uygun çiçek özleri belirledi.

Yaşamının son yıllarında çalışmalarını OxfordShire bölgesinde bulunan Mount Vernon’da sürdürdü. Mount Vernon bugün Bach merkezi olarak tanınıyor. Ana tentür Bach’ın yöntemine sadık kalınarak hazırlanmakta olup bitkiler de yine onun belirlenmiş olduğu bölgelerden toplanmaktadır.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksiniz?

İki hafta sonu sürecek bu eğitim semineri boyunca Orijinal Bach Çiçekleri ile ilgili temel bilgiler verilecektir. Bir yandan 38 çeşit Bach Çiçeği özütünün içeriği anlatılırken diğer yandan da hangi durum için hangi maddenin kullanılacağının öğrenilmesi, ve yine eş zamanlı olarak Dr. Edward Bach’ın felsefesi ve insanbilimsel yaklaşımının benimsenmesi eğitimin esasını oluşturmaktadır. Seminerlerde teorik bilgi ve uygulama arasındaki dengeye özen gösterilmektedir.

Bu Eğitim Kimler İçin?

Öz farkındalığını geliştirip kendileri için en uygun çiçek karışımını bulmak, 38 çeşit Bach çiçeğinden oluşan sistemle tanışarak “Çiçek Enerjisi Yardımıyla Ruhsal Terapi”yi kendi kendilerine, aile ve arkadaş çevrelerine yetkin bir şekilde uygulayabilmenin yollarını öğrenmek isteyen herkesi bu eğitime davet ediyoruz.

Önemli Not: 

*Bu iki kuru tamamlamak 2019 sonbaharında düzenlenecek olan 3 kurluk eğitime katılımın ön koşuludur. Toplamda 5 kur eğitimi başarıyla tamamlayanlar Viyana’daki Bach Center’dan “Original Bach Flowers Therapist” sertifikası almaya hak kazanacaktır.

*Seminerler ardıl çeviri yöntemiyle Almanca’dan Türkçe’ye aktarılacaktır.

Eğitim Kayıt Ücreti: 3050 TL + KDV

Eğitim ücretine, çay kahve ikramları dahildir, öğle yemeği dahil değildir. Öğle molasında çevredeki kafe ve restaurantlarda yemek mümkündür.

Bach Flowers Danışmanlığı Eğitimi Kayıt Formu 

Bach Flowers Danışmanlığı Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Orijinal Bach Çiçekleri Terapisi Danışmanı Herlinde Hafner Kimdir?

1962 yılında Avusturya’nın Klagenfurt şehrinde doğan Herlinde Hafner, sosyal pedagoji eğitiminden sonra insan ilişkileri ve kadınların toplumdaki rolü konularına ilgi duyarak sosyal bilimler ve kadın çalışmaları alanlarında çalışmalar yürüttü. Bach Flowers ile ilk defa 1982 yılında İngiltere’de yaşarken tanışan Hafner, Bach Flowers’ın gücünden ve ardından yatan felsefeden çok etkilendi.

Avusturya’da kadınlar ve gençler üzerine çeşitli projelerde çalıştıktan sonra Türkiye’ye geldi ve son onbeş yıldır toprağını, insanlarını ve dilini iyice tanıdığı ve sevdiği İstanbul’a yerleşti. Kilden heykeller yapmak, Reiki, Prana Healing ve Yoga gibi konularla ilgili çalışmalar yürütmeye de burada başladı. Tüm bu süreçlerde Bach Flowers her zaman yanındaydı.

Alternatif şifa yöntemlerine duyduğu ilgi nedeniyle ve eşinin, arkadaşlarının desteğiyle, Bach Flowers’ın doğadan gelen hediyesini insanlara sunmaya karar verdi. Avusturya’da 2009 Bach Flowers Eğitimi’ni tamamladığından beri bu danışmanlık hizmetini İstanbul’da vermeye devam etmektedir.

Orijinal Bach Çiçekleri Terapisi Uzmanı Ingrid Haring Kimdir?

Viyana Bach Çiçekleri Merkezi kurucusu, Orijinal Bach Çiçekleri Terapisi uzmanı ve yetkili öğretim görevlisi Ingrid Haring, aynı zamanda “NEUE BACHBLÜTEN WEGE” (Bach Çiçekleri Terapisinde Yeni Yollar) başlıklı kitabın da yazarı. Ingrid Haring, Bach Çiçekleri Terapi eğitimi alanında ve Bach Flowers danışmanı olarak 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor.

Ingrid Haring, Orijinal Bach Çiçekleri Terapisi alanında otorite kabul edilen ve bu konuda yazdığı (birçok dile çevrilen) kitaplarla uluslararası düzeyde üne kavuşan Mechthild Scheffer ile birlikte ilk Orijinal Bach Çiçekleri eğitim programını geliştirdi.

Bugün 80 yaşında olan Mechthild Scheffer’den, 2016 yılında görevi devralan Ingrid Haring, Viyana’da kendi eğitim merkezini kurdu. O günden bu yana, Avusturya ve Almanca konuşulan diğer ülkelerde Bach Çiçekleri Terapisi’nin uygulamalı eğitimini büyük bir başarıyla vermeye devam ediyor.

X