HERBAFARM AKADEMİ

2018 EĞİTİMLER

Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier ile

KİŞİYE ÖZEL NATUROPATİK DETOKS

EĞİTİMİ

5 Ağustos 2018, 10:00 – 17:00

Gökçebel Köyü, Yalıkavak – Bodrum

Yalıkavak, Gökçebel Dağları’ndaki HerbaFarm Çiftliği’nde 10 yıldır doğal yaşamı deneyimleyen, Otacı Bitkisel Ürünler Kurucularından Ecz. Meltem Kurtsan, Ağustos ayında Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier’i konuk ediyor.

Naturopati  “doğanın yolu” anlamına gelir. Bedenin doğal iyileştirici gücünün; beslenme, detoks, şifa orucu, doğal yaşam yaklaşımları ve uygulamaları ile desteklenmesi prensibine dayanır. Naturopati dünya çapında uygulanan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan bir doğal sağlık sistemidir.

Detoks bedenin doğal arınma, onarma ve iyileşme mekanizmalarını desteklemek için etkili bir yoldur. Sıvı veya katı besinler ile yapılabilen çok çeşitli detoks uygulamaları bulunur; herkese uyan ideal ve standart bir detoks tarzı da yok. Hepimizin vücutları ve ihtiyaçları farklıdır ve bu farklılıklara saygı göstermek gerekir. Detoks etkili bir yöntem olmakla birlikte bu yöntemi doğru zaman ve koşullarda, aşama aşama, bilinçli ve güvenli bir şekilde uygulamak kritik bir öneme sahiptir.

Bu eğitimde beden tipinize, mevsime, yaşınıza, sağlık durumunuza ve yaşam temponuza en uygun detoks çeşidi ve seviyesini seçmek için rehberlik alacaksınız. Bir detoks merkezinde bir detoks programına katılmayı veya evde etkin ve güvenli bir şekilde bir arınma ve detoks programı uygulamayı düşünüyorsanız bu eğitim size detoks konularında bir yol haritası sunacak. Ayrıca detoks prensiplerini günlük hayatınıza nasıl dahil edebileceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitim Programı

Naturopati, Toksin Birikimi ve Sağlık
Bedenin Doğal İyileştirici Gücü
Şifa Orucu ve Detoks Yöntemleri
Detoks Sürecinde Neler Oluyor?
Arınma ve İyileşme Krizi Nedir?
Hangi Detoks Programları Ne Zaman ve Kimler İçin Uygulanır?
Detoks Programı Hangi Prensiplere Göre Hazırlanır ve Şekillendirilir?
Detoks Süreci Hangi Doğal Yöntemlerle ve Nasıl Desteklenir?
Yemek, Çorba ve Sebze Suları İçin Pratik ve Hızlı Detoks Tarifleri

Eğitim Kayıt Ücreti: 420 TL

Erken Kayıt Ücreti: 380 TL

Erken Kayıt için Son Gün: 15 Temmuz 2018

Eğitim ücretine, HerbaFarm’ın organik sertifikalı ürünleri ile hazırlanmış öğle yemeği, çay, kahve ve bitkisel çay ikramları dahildir.

Naturopati ve Kişiye Özel Detoks Eğitimi Kayıt Formu

Naturopati ve Kişiye Özel Detoks Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier Kimdir?

Marielle Mercadier 1965 yılında Fransa’da doğdu, uzun seneler Almanya’da yaşadı ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyor. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördü ama doğal sağlık yöntemlerine olan tutkusu lise yıllarında başlayıp hiç peşini bırakmadı.

Uzun seneler kendini beslenme, detoks ve doğal şifa konularında geliştirdikten sonra 2000-2007 yılları arasında Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr. André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldı. Naturopatik beslenme, detoks, şifa orucu, aromaterapi ve doğal uygulamalar ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendi. Ayrıca nefes terapisi, masaj terapisi ve enerjetik beden terapisi konularında eğitim aldı.

Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise turizm sektöründe, thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptı. Doğal sağlık eğitmeni ve beden terapisti olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledi. On yedi yıldır bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Çok sevdiği Bodrum yarımadasında yaşıyor, yirmi iki yaşında bir oğlu var.

X