HERBAFARM AKADEMİ

2018 EĞİTİMLER

Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier ile

NATUROPATİ ve BESLENME TERAPİSİ

EĞİTİMİ

4 Ağustos 2018, 10:00 – 17:00 / Gökçebel Köyü, Yalıkavak – Bodrum

17-18 Kasım 2018, 10:00 – 17:00 / Cihangir, Beyoğlu – İstanbul

Yalıkavak, Gökçebel Dağları’ndaki HerbaFarm Çiftliği’nde 10 yıldır doğal yaşamı deneyimleyen, Otacı Bitkisel Ürünler Kurucularından Ecz. Meltem Kurtsan, Ağustos ayında Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier’i ağırladı.

Yoğun istek üzerine aynı eğitim 17-18 Kasım tarihlerinde İstanbul’da tekrar edilecektir.

Naturopati  “doğanın yolu” anlamına gelir. Bedenin doğal iyileştirici gücünün; beslenme, detoks, şifa orucu, doğal yaşam yaklaşımları ve uygulamaları ile desteklenmesi prensibine dayanır. Naturopati dünya çapında uygulanan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tanınan bir doğal sağlık sistemidir.

Hipokrat’ın ilkeleri naturopatinin temel prensiplerini oluşturur. Eğitimizde, Hipokrat’ın söylemiş olduğu “Bütün hastalıklar bağırsaklarda başlar” ve “Besinler ilacınız, ilacınız besinler olsun” sözlerini naturopati açısından değerlendireceğiz. Sağlığımızı korumak ve hastalık durumlarında sağlığımızı iyileştirmek için naturopati ve beslenme terapisi bize etkin yollar göstermektedir.

Eğitim süresince; insülin direnci, diyabet, akne, astım, egzama, alerji, hormon dengesizlikleri, sedef, Hashimoto ve romatoit artrit gibi ototoimmün hastalıklarda; depresyon, otizm, fibromiyalji, kronik yorgunluk ve kanser gibi hastalıklarda ve sağlıklı bir yaşam için naturopati ve fonksiyonel tıpta hangi beslenme ve yaşam tarzı stratejilerinin önerildiğini inceleyeceğiz. Eğitimimizde, beden tipinize ve sağlık durumunuza göre sağlıklı ve esnek bir beslenme ve yaşam tarzı oluşturmak için önemli ipuçları öğreneceksiniz.

Gökçebel Köyü, Yalıkavak – Bodrum Eğitim Programı

4 Ağustos Cumartesi

Naturopatinin İlke ve Uygulama Prensipleri
Toksin Birikimi, Enflamasyon ve Hastalık Gelişimi
Sindirim Sistemi, Mikrobiyota ve Sağlık
Sindirim Sistemini Onarma Yöntemleri
Naturopatik ve Antienflamatuvar Beslenme
Hipokrat’ın Beden Tiplerine Göre Beslenme
Hastalıklarda Etkin Beslenme Stratejileri
Sağlıklı Yaşam ve İyileşme Yolculuğu

Cihangir – İstanbul Eğitim Programı

17 Kasım Cumartesi

Naturopatinin İlke ve Uygulama Prensipleri
Toksin Birikimi, Enflamasyon ve Hastalık Gelişimi
Sindirim Sistemi, Mikrobiyota ve Sağlık
Sindirim Sistemini Onarma Yöntemleri
Naturopatik ve Antienflamatuvar Beslenme

18 Kasım Pazar

Hipokrat’ın Beden Tiplerine Göre Beslenme ve Yaşam Tarzı Önerileri
Hastalıklarda Etkin Beslenme Stratejileri
Sağlıklı Yaşam ve İyileşme Yolculuğu

Eğitim Kayıt Ücreti: 920 TL

Eğitim ücretine, çay kahve ikramları dahildir, öğle yemeği dahil değildir. Öğle molasında çevredeki kafe ve restaurantlarda yemek mümkündür.

Naturopati ve Beslenme Terapisi Eğitimi Kayıt Formu

Naturopati ve Beslenme Terapisi Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier Kimdir?

Marielle Mercadier 1965 yılında Fransa’da doğdu, uzun seneler Almanya’da yaşadı ve 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyor. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği hukuku alanında eğitim gördü ama doğal sağlık yöntemlerine olan tutkusu lise yıllarında başlayıp hiç peşini bırakmadı.

Uzun seneler kendini beslenme, detoks ve doğal şifa konularında geliştirdikten sonra 2000-2007 yılları arasında Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr. André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldı. Naturopatik beslenme, detoks, şifa orucu, aromaterapi ve doğal uygulamalar ile bedenin doğal iyileştirici gücünü destekleme yöntemlerini öğrendi. Ayrıca nefes terapisi, masaj terapisi ve enerjetik beden terapisi konularında eğitim aldı.

Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise turizm sektöründe, thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptı. Doğal sağlık eğitmeni ve beden terapisti olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledi. On yedi yıldır bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Çok sevdiği Bodrum yarımadasında yaşıyor, yirmi iki yaşında bir oğlu var.

X