HERBAFARM AKADEMİ

2018 EĞİTİMLER

Homeopati Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Homeopat Elif Alın ile

HOMEOPATİ’YE GİRİŞ

ve AKUT REMEDİLER SEMİNERİ

1-2 Eylül 2018, 10:00 – 17:00 / Gökçebel Köyü, Yalıkavak – Bodrum

15-16 Kasım 2018, 10:00 – 17:00 / Cihangir – İstanbul

Yalıkavak, Gökçebel Dağları’ndaki HerbaFarm Çiftliği’nde 10 yıldır doğal yaşamı deneyimleyen, Otacı Bitkisel Ürünler Kurucularından Ecz. Meltem Kurtsan, Eylül ayında Homeopati Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Homeopat Elif Alın’ı ağırladı. 

Yoğun istek üzerine aynı seminer 15-16 Kasım tarihlerinde İstanbul’da tekrar edilecektir.

Eğitim sadece sağlık görevlilerine yönelik olmayıp ilgi duyan herkesin katılımına uygundur. Bu eğitim sayesinde katılımcılar günlük yaşamdaki hastalıkların tedavilerinde kullanabilecekleri ipuçları elde edecekler.

Homeopati, 220 yıl önce Dr. Samuel Hahnemann tarafından geliştirilmiş alternatif bir tedavi yöntemidir. Tedavinin, hastaya “zarar vermeden” mümkün olduğunca kısa sürede, beklenen etkiyi göstermesi gerektiğini, her insanın kendine özgü sağlık durumu ve bilgisi olduğunu savunur. Yalnızca hastanın sözel hikayesine başvurularak uygulanan yöntem, tümüyle doğal, bütünsel ve yan etkisizdir.

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından onaylanan, 5 alternatif tedavi yönteminden biri olan Homeopati, tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır. İsviçre, Almanya, Küba, Fransa gibi ve daha bir çok ülkede sigorta kapsamında ödenen tedaviler arasındadır.

İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkelerde üretilen homeopatik ilaçlar, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 12 mayıs 2012 tarihinde eczanelerde hazırlanan ilaçlar kanunu kapsamına alınmıştır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp kapsamında Homeopatik Tedavi kabul edilmiştir. Üniversitelerde eğitim sertifikasyon programları başlamış durumdadır.

Eğitimde, ilk gün Homeopati’ye Giriş, Homeopatik süreçle ilgili detaylı bilgi, ikinci gün günlük hayatınıza katacağınız, akut durumlarda kullanabileceğiniz 14 homeopatik remedi bilgisi anlatılacaktır. Her remedinin birden fazla kullanım alanı vardır.

Eğitime katılanlar, kendileri, yakınları  ve özellikle bebek ve çocukları için güvenle kullanılabilecekleri, hastalığı hızlı, doğal, yan etkisiz şekilde iyileştirecek olan homeopatik ilacın bilgisine sahip olacaklar, yaşamları boyunca faydalanacaklardır.

İlaçların kullanım alanlarından örnekler:

Tüm bulaşıcı çocuk hastalıkları kızamık, kabakulak, suçiçeği vb.
Yüksek ateş, yanıklar
Besin zehirlenmeleri
Arı, akrep, böcek sokmaları
Her türlü fiziksel travma
Soğuk algınlığı, nezle grip
Diş çıkarma
Sınav heyecanı
… ve diğer kullanım alanları

Homeopati Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Homeopat Elif Alın Kimdir?

1979 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi BESYO mezunudur. Hindistan Yoga Vidya Dham’da uluslararası yoga eğitmenliği sertifika programını tamamladıktan sonra Türkiye ve yurt dışında birçok farklı yoga workshop ve eğitimlerine katılmıştır.

Homeopati Eğitimi’ni, 2011’de ECCH üyesi Homeopati Derneği bünyesinde ve 2013’te British Instıtute of Homeopathy’de tamamladıktan sonra 2013’de eğitimci homeopat olarak çalışmaya başlamış, Türkiye Medipol Üniversitesi’nde 2017’de düzenlenen Pediatri ve Jinekolojide Homeopati konulu uluslarararası konferansa konuşmacı olarak katılmıştır. 2017 itibariyle, İngiltere’deki Homeopati Koleji CHE’nin Türkiye Eğitim Koordinatörlüğü’nü sürdüren ve Homeopati Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Elif Alın, homeopati pratiğine İstanbul’da Homeopati Derneği Merkezi’nde devam etmekte ve son beş yıldır pratiğine Biofrekans Terapisini de eklemiştir.

Evli ve 14 yaşında bir kız annesidir.

Eğitim Kayıt Ücreti: 780 TL

Eğitim ücretine, çay kahve ikramları dahildir, öğle yemeği dahil değildir. Öğle molasında çevredeki kafe ve restaurantlarda yemek mümkündür.

Homeopati’ye Giriş ve Akut Remediler Semineri Kayıt Formu

Homeopati’ye Giriş ve Akut Remediler Semineri’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Gökçebel Köyü, Yalıkavak – Bodrum Eğitim Programı

1 Eylül Cumartesi 

Homeopati nedir? Nasıl çalışır?
Yaşam gücü nedir ? Nasıl işler ?
Doğal iyileşme nedir? Neden kalıcıdır?
Modern tıp yaklaşımı ile insanlar neden şifa bulamıyor?
Semptomlar ve gerçek hastalık belirtileri arasındaki farklar
Hastalık tipleri (Akut-kronik)
Homeopatik ilaçlar ve etkileri
Neden bütünsel ve yan etkisiz bir tedavi?
Homeopatik ilk yardım nedir?
Homeopati hayat kurtarıcı olabilir mi?

2 Eylül Pazar 

Acil durumlarda ihtiyaç duyulan 14 farklı remedinin detaylı incelenmesi

Cihangir – İstanbul Eğitim Programı

15 Kasım Perşembe 

Homeopati nedir? Nasıl çalışır?
Yaşam gücü nedir ? Nasıl işler ?
Doğal iyileşme nedir? Neden kalıcıdır?
Modern tıp yaklaşımı ile insanlar neden şifa bulamıyor?
Semptomlar ve gerçek hastalık belirtileri arasındaki farklar
Hastalık tipleri (Akut-kronik)
Homeopatik ilaçlar ve etkileri
Neden bütünsel ve yan etkisiz bir tedavi?
Homeopatik ilk yardım nedir?
Homeopati hayat kurtarıcı olabilir mi?

16 Kasım Cuma

Acil durumlarda ihtiyaç duyulan 14 farklı remedinin detaylı incelenmesi

X