HERBAFARM AKADEMİ

2018 EĞİTİMLER

Dr. Ecz. Ebru Özdemir Nath ile

AYURVEDA’YA GİRİŞ ve AYURVEDİK TIBBİ

BİTKİLER EĞİTİMİ

1 Aralık 2018, 10:00 – 17:00

HerbaFarm Akademi İstanbul Ofisi

Yalıkavak, Gökçebel Dağları’ndaki HerbaFarm Çiftliği’nde 10 yıldır doğal yaşamı deneyimleyen, Otacı Bitkisel Ürünler Kurucularından Ecz. Meltem Kurtsan, Aralık ayında HerbaFarm Akademi – İstanbul Ofisi’nde Dr. Ecz. Ebru Özdemir Nath’ı konuk ediyor.

Ayurveda kelime anlamı olarak Yaşam Bilimi olarak tanımlanır. Doğal ve içsel dengesini koruyan bir beden için gerekli yaşam bilgileri Ayurveda’da kişiye özel değişir. Ayurveda’nın tarihi MÖ. 6000 yıllarına dayanmaktadır. Ayurveda ile ilgili bulunan en eski literatür Vedalar denilen Hindistan’ın tarihi belgeleridir. Burada Ayurveda ile ilgili bilgiler Sanskritçe olarak yazılmıştır. Vedalardan yola çıkılarak yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda şu an 3000 adet tıbbi bitki Ayurveda’da tedavi alanında kullanılmaktadır.

Eğitim Programı

Ayurveda’nın Tanımı ve Ayurveda’ya Göre Sağlık Kavramı
Ayurveda’ya Göre 5 Element Teorisi
Ayurveda’ya Göre Beden Tiplerinin Belirlenmesi ve Anlamı
Ayurvedik İlaç Grupları
Beden Tipine Uygun Ayurvedik Çay Karışımlarının Hazırlanması
Beden Tipine Uygun Ayurvedik Aromaterapi Uygulamaları ve Yağ Karışımlarının Hazırlanması

Eğitim Kayıt Ücreti: 480 TL

Eğitim ücretine, çay kahve ikramları dahildir, öğle yemeği dahil değildir. Öğle molasında çevredeki kafe ve restaurantlarda yemek mümkündür.

Ayurveda’ya Giriş ve Ayurvedik Tıbbi Bitkiler Eğitimi Kayıt Formu

Ayurveda’ya Giriş ve Ayurvedik Tıbbi Bitkiler Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Dr. Ecz. Ebru Özdemir Nath Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmasının hemen ardından İstanbul Üniversitesi Farmasötik Botanik Anabilim Dalı’nda yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.

Hindistan’da bulunan Swami Vivekananda Üniversitesi’nde (SVYASA) “Post Graduate Diploma in Yoga Therapy” programına katılarak ikinci yüksek lisans eğitimini bitirdi. Bu eğitim sırasında Ayurveda ile tanıştı, Hindistan’da Ayurvedik ilaçların hazırlanmasında kullanılan tıbbi bitkiler ile ilgili araştırmalar yaptı.

5 yıl süreyle kendi eczanesini açtı, fitoterapi ve aromaterapi konularında eczanesinde kendi ürettiği ürünleri danışanları ile paylaştı.

Yoganın ve Ayurveda’nın kendi hayatında ve çevresinde yarattığı olumlu etkileri daha fazla kişi ile paylaşmak için 2009 yılında Bakırköy’de bulunan Shanti Yoga Merkezi’ni açtı.

Ayurveda, etnobotanik ve diğer tamamlayıcı tedavi sistemleri konularında ulusal ve uluslararası çok sayıda kongre, sempozyum, konferans ve seminere katılarak Türkiye’de doğal olarak yetişen Ayurvedik tıbbı bitkiler ile ilgili çalışmalarını sözlü bildiri şeklinde sundu, ayrıca ulusal ve uluslararası dergilerde makaleler yazdı.

2012 yılından beri İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde çalışmaktadır ve Farmasötik Botanik, Aromaterapi, Ayurvedik Tıbbi Bitkiler, Yoga derslerini vermektedir. Aynı zamanda Altınbaş Üniversitesi’nde Fitoterapi derslerini vermektedir.

Kurucusu olduğu Shanti Yoga Merkezi’nde açılan Yoga Uzmanlaşma Programları’nda yoga felsefesi, nefes, meditasyon ve ayurveda konularını anlatmaktadır.

X