HERBAFARM AKADEMİ

2018 EĞİTİMLER

Eczacı ve Klinik Aromaterapist Aslı Yazıcıoğlu ile

GÜNLÜK YAŞAM İÇİN AROMATERAPİ

30 Haziran 2018, 10:00 – 17:00

Gökçebel Köyü, Yalıkavak – Bodrum

Yalıkavak, Gökçebel Dağları’ndaki HerbaFarm Çiftliği’nde 10 yıldır doğal yaşamı deneyimleyen, Otacı Bitkisel Ürünler Kurucularından Ecz. Meltem Kurtsan, Haziran ayında Eczacı ve Klinik Aromaterapist Aslı Yazıcıoğlu’nu konuk ediyor.

Aromaterapi, aromatik bitkilerden elde edilen esansiyel yağların kişinin ihtiyaç ve yaşam tarzıyla uyumlu olarak; iyileşme, iyi olma ve tedavi amaçlı kullanımıdır. Aromaterapi ve esansiyel yağlar sadece fiziksel değil psikolojik yaralarımız için de çok etkilidir. Yağların etkili şekilde kullanımı uzmanlık gerektirir. Kullanılan bitkinin botanik kimliği, elde ediliş şekli kullanılış amacını tamamen değiştirebilmektedir.

Eğitim; HerbaFarm’ın doğal ortamı ve laboratuvarında gerçekleştirilecektir.

Katılımcılar ürünlerin yapımına bizzat dahil olarak kendi koku karışımlarını hazırlayacaklardır. Hazırlanan bu ürünler kullanıcılara hediye edilecektir.

Eğitim Programı

Aromaterapinin Tanımı & Temelleri
Modern Aromaterapinin Gelişimi
Kokuların Psikolojik ve Enerjetik Bağlantıları
9 Adet Uçucu Yağın İncelenmesi
Günlük Yaşamda Aromaterapinin Kullanılmasına Örnekler

Eğitim Kayıt Ücreti: 580 TL

Erken Kayıt Ücreti: 550 TL

Erken Kayıt için Son Gün: 15 Haziran 2018

Eğitim ücretine, HerbaFarm’ın organik sertifikalı ürünleri ile hazırlanmış öğle yemeği, çay, kahve ve bitkisel çay ikramları dahildir.

Günlük Yaşam İçin Aromaterapi Eğitimi Kayıt Formu

Günlük Yaşam İçin Aromaterapi Eğitimi’ne katılmak için lütfen aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurunuz. Teşekkürler.

Eczacı ve Klinik Aromaterapist

Aslı Yazıcıoğlu Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olmasının hemen ardından İngiltere Brighton Üniversitesi’nde pazarlama eğitimi ve sonrasında da Koç Üniversitesi’nde MBA (İşletme Yüksek Lisansı) programını tamamladı.

Bir süre ilaç sektöründe onkoloji ürünlerinden sorumlu ürün müdürü olarak çalıştı ve bu yeni nesil onkoloji ürünlerinin Türkiye’ye getirilmesi çalışmalarında bulundu.
Daha sonra 10 yıl süreyle İstanbul Anadolu Yakası’nın merkez eczanelerinden olacak Defne Eczanesi’ni açtı ve yönetti.

Bu süreçte kendi hayatında, aile bireylerinde ve çevresinde olumlu etkilerini deneyimlediği aromaterapiyi sadece kullanıcı değil aktif uygulayıcı olarak kürler haline getirmek için araştırmalarını derinleştirdi.
ABD, İngiltere, İrlanda ve Fransa’da uluslararası sertifikasyon sağlayan kurumlarda temel ve ileri eğitimlerini tamamladı.
Böylece aromaterapinin günlük ve estetik kullanımlarından başladığı çalışmalarını spektrumun diğer ucundaki “Medikal ve Klinik Aromaterapi” tarafında yoğunlaştırdı.
Koku fizyolojisi ve kokuların psikoloji üzerindeki etkileriyle ilgili uzman psikologlar ile süpervizyon çalışmaları yaptı.

Türkiye’de hastane çatısı altında yapılan ilk Klinik Aromaterapi uygulamalarını başlatan Aslı Yazıcıoğlu, Liv Hospital Ulus Hastanesi’ nde “Klinik Aromaterapi Uzmanı” olarak çalışmaktadır.
Ayrıca yine aynı hastanede, multidisipliner ve bütünsel yaklaşıma sahip “Sağlıklı Yaşam Yönetimi Konseyi”nde üyedir.
Aromader Aromaterapi Derneği’nde Başkan yardımcısıdır. Klinik Aromaterapi’nin en önemli uluslararası organizasyonu olan Botanica’nın Türkiye elçisidir.
Aromaterapinin Türkiye’de doğru gelişmesine katkı sağlamak için, çeşitli üniversiteler ve akademisyenler ile birlikte sağlık profesyonellerine yönelik eğitimler düzenlemektedir.

X